Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Lattafa Maahir
Woda perfumowana unisex 100 ml EDP + 200 ml deo
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Lattafa Maahir spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- 0%
- 30 dni
- ↑1.4%
- 3 mies
- ↑8.8%
- 6 mies
- ↑2.0%
- 1 rok
- ↓17.2%
Śledź zmiany cen produktu Lattafa Maahir w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Lattafa Maahir
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
4 oferty dla Lattafa Maahir EDP 100 ml EDP + 200 ml deo; ceny od 139.99 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Lattafa Maahir.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Lattafa Maahir
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Lattafa Maahir to zapach, który nie stara się być dyskretny — wchodzi z impetem, zostawia ślad i absolutnie polaryzuje. Orientalna, korzenna kompozycja z Dubaju od 2020 roku zachowuje się jak bliżej nieokreślona mieszanka klasycznej arabskiej estetyki z pylistą, ciepłą bazą, którą jedni uznają za luksusową, drudzy za zbyt ciężką. To perfumy z wyraźną tezą o sobie.
Niżej znajdziesz dokładny opis tego jak się otwierają, jak się rozwijają i kto jest ich docelowym właścicielem — a kto powinien trzymać się z dala.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Lattafa |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Unisex |
| Rodzina zapachowa | Orientalny kwiatowy z akordami oudu i skóry |
| Premiera | 2020 |
| Trwałość | Jeden spray rano to zapach wyczuwalny przez cały dzień i wieczór |
| Projekcja | Wypełnia przestrzeń wokół — ktoś siedzący obok z pewnością to poczuje |
| Najlepszy sezon | Jesień i zima — chłód powietrza wydobywa głębię kompozycji |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie nie zgadza się z piramidą zapachową, którą możesz znaleźć w wielu źródłach. Czerwone owoce, brzoskwinia i bergamotka są tu raczej dekoracyjne — w praktyce pierwsze minuty zdominowane są przez dymny, korzenno-różany impet z wyraźnymi nutami szafranu i oudu. To gwałtowne i intensywne otwarcie, które trwa około dziesięciu minut zanim nieco opadnie.
Pod tym pierwszym uderzeniem już od początku rysuje się baza: skóra, żywiczne nuty i wanilia, które czekają na swój moment. Jeśli nie lubisz oudu ani skóry — to sygnał do zatrzymania się i zastanowienia się, czy to w ogóle Twój kierunek.
Rozwój na skórze
Po burzliwym otwarciu kompozycja zaczyna wyraźnie ewoluować. Jaśmin, piwonia i czerwona lilia z serca dają o sobie znać — ale nie w sposób świeży czy lekki. To kwiaty w orientalnym wydaniu: skąpane w bursztynowej żywicy, ciepłe i pudrowe. Około drugiej–trzeciej godziny od aplikacji serce wygładza ostrość otwarcia, a całość staje się bardziej aksamitna.
Baza to królestwo drzewa sandałowego, wanilii i piżma. W tym miejscu zapach siada na skórze z pewnym ciężarem — ciepły, kremowo-dymny drydown zaokrągla ostre kantyki oudu i skóry z otwarcia. Na tym etapie Maahir przestaje być "bliskowschodnią uderzeniową falą" i zaczyna być przyjemnie intymnym zapachem przyklejonym do skóry.
Maahir to oficjalnie kompozycja orientalno-kwiatowa, premierowa 2020. Interesujące jest to, że przez wielu noszone jako odpowiedź na popularne zachodnie reinterpretacje arabskiego oudu — kompozycja korzysta z Akigalewood (sztucznego zamiennika drzewa agarowego), który nadaje jej charakterystyczny dymno-drzewny profil bez surowej zwierzęcości prawdziwego oudu.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuNuty bazy
fundament i trwałośćCharakter i obecność
Jeden spray rano wystarczy na cały dzień — weczorem zapach jest nadal wyczuwalny na skórze, choć znacanie spokojniejszy niż w południe. Projekcja jest tutaj konkretna: przez pierwsze kilka godzin zapach wypełnia przestrzeń wokół noszącej osoby w promieniu kilku kroków. Maahir wchodzi do pomieszczenia przed Tobą — to nie jest zapach do niezauważonego noszenia.
Wystarczą dwa, maksymalnie trzy psiknięcia. Więcej sprawi, że kompozycja stanie się przytłaczająca szczególnie w zamkniętych przestrzeniach. Najlepiej aplikować na ciepłe punkty ciała — szyję, nadgarstki — i dać zapachowi kilkanaście minut zanim wyjdziesz, bo otwarcie jest mocne i potrzebuje chwili żeby się "ułożyć".
Kiedy to nosić
- Jesienny wieczór w mieście, kiedy temperatura spada i chłód wydobywa ciepło kompozycji
- Kolacja w towarzystwie, gdzie chcesz być zauważony bez komentowania
- Piątkowe wyjście — zapach dobrze znosi długie godziny noszenia
- Zimowy spacer lub spotkanie na zewnątrz w płaszczu
- Prezent dla kogoś kto ceni bliskowschodnią estetykę zapachową
- Unikaj w ciepłe dni i w dusznych, małych pomieszczeniach — intensywność otwarcia może przytłoczyć
Komu pasuje, a komu nie
Maahir jest dla kogoś, kto ma już jakieś doświadczenie z orientalnymi zapachami i wie, że lubi oud, szafran i skórę. Nie jest to pozycja do kolekcji kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z perfumami i woli bezpieczne, świeże kompozycje. To zapach dla osoby, która chce się wyróżnić i nie boi się wywołać reakcji.
Dobrze sprawdzi się jako zapach wieczorowy i sezonowy — jesień, zima, spotkania w małym gronie. Pasuje do stylu ubierania który jest zdecydowany i niekonwencjonalny. Jeśli w kolekcji masz już Oud Bouquet, Shaghaf Oud albo inne bliskie DNA arabskie — Maahir wnosi podobną estetykę z bardziej wyraźną nutą skóry i nieco spokojniejszą słodyczą.
Ten zapach nie jest dla każdego i nie udaje, że jest — ktoś kto preferuje świeże, cytrusowe albo delikatnie kwiatowe kompozycje poczuje się tu obco. Istnieje też wyraźna możliwość, że na niektórych skórach oud i piżmo razem zrobią coś nieoczekiwanego — chemia skóry ma tu szczególnie duże znaczenie i warto przetestować przed zakupem, choć cena zachęca do eksperymentu.
Werdykt
Maahir to uczciwa, konkretna propozycja orientalnego zapachu z Dubaju — bez udawania czegoś, czym nie jest. Ciężki drydown z wanilią i sandalem nagrodzi tych, którzy przeżyją pierwsze mocne otwarcie oudu i szafranu. Wartość w stosunku do intensywności i trwałości jest trudna do podważenia.
Jeśli szukasz dyskretnego zapachu do biura — idź dalej. Jeśli szukasz czegoś, co zostawia ślad długo po tym jak wyjdziesz z pokoju, Maahir spełni to zadanie z nawiązką.
Najtańsza oferta
Allegro(indizio-perfumy)
Lattafa Maahir: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Lattafa Maahir (woda perfumowana unisex) kosztuje od 73,00 zł za 100 ml — najtaniej w sklepie Tagomago. Porównujemy oferty z 39 sklepów w 2 pojemnościach.
Jak zmieniała się cena Lattafa Maahir 100 ml EDP + 200 ml deo?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 18 czerwca 2025.
- Najniższa cena w historii: 97,02 zł (Zapachnisci, 2 września 2026).
- Najwyższa cena: 210,80 zł (18 czerwca 2025).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 138,00 zł.
- Typowa cena (mediana z 492 dni): 137,18 zł.
- Obecna cena 139,99 zł obowiązuje od 4 października 2026.
- Cena zmieniła się 10 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Lattafa Maahir w poszczególnych pojemnościach?
2 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 100 ml | 73,00 zł Tagomago | 73,00 zł | 39 |
| 100 ml EDP + 200 ml deo | 139,99 zł Allegro(indizio-perfumy) | — | 4 |
Gdzie kupić Lattafa Maahir 100 ml EDP + 200 ml deo?
4 sklepy
- Empik(perfumeria-indizio) — 139,99 zł za 100 ml EDP + 200 ml deo, dostawa 10,99 zł, razem 150,98 zł.
- Allegro(indizio-perfumy) — 139,99 zł za 100 ml EDP + 200 ml deo, dostawa 12,99 zł, razem 152,98 zł.
- Notino — 179,50 zł za 100 ml EDP + 200 ml deo, dostawa 8,90 zł, razem 188,40 zł.
- Empik(morele-net) — 198,64 zł za 100 ml EDP + 200 ml deo, dostawa 10,99 zł, razem 209,63 zł.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →