Estee Lauder Sensuous Woda perfumowana dla kobiet

Estee Lauder Sensuous

Woda perfumowana dla kobiet 30 ml

Najlepsza cena
Damy znać mailem, gdy cena spadnie
Dodaj do kolekcji

Masz już konto? Zaloguj się

Historia cen

Śledź zmiany cen produktu Estee Lauder Sensuous w czasie.

Obszar ceny
Najniższa cena
Użyj strzałek do nawigacji

Jak pachnie?

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

Kompozycja zapachowa Estee Lauder Sensuous

Znajdź podobne perfumy

Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.

Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.

Główne akordy

drzewny bursztynowy miodowy białe kwiaty słodki kwiatowy pudrowy świeży korzenny ciepły korzenny

Piramida zapachowa

Nuty głowy pierwsze wrażenie

Lilia
Lilia
Jaśmin
Jaśmin
Magnolia
Magnolia

Nuty serca dusza zapachu

Nuty drzewne
Nuty drzewne
Bursztyn
Bursztyn
Ylang-ylang
Ylang-ylang

Nuty bazy fundament i trwałość

Drzewo sandałowe
Drzewo sandałowe
Biały miód
Biały miód
Pieprz
Pieprz
Mandarynka
Mandarynka
Twój wybór
Trwałość
Projekcja
Najlepsza pora roku Jesień/Zima

Najlepsze oferty

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

Brak aktualnych ofert dla tego wariantu.

Ten produkt jest aktualnie niedostępny

Nie mamy obecnie sklepu do pokazania. Możesz ustawić alert, a powiadomimy Cię, gdy oferta wróci.

Podobne zapachy

Brak ofert dla tego produktu.

Opinie użytkowników

Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Estee Lauder Sensuous.

0 opinii

Brak opinii dla tego produktu

Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.

Dodaj swoją opinię

Twoja recenzja pomoże innym w wyborze idealnego zapachu.

Klikając przycisk, akceptujesz regulamin. Twoja opinia zostanie sprawdzona przez moderatora.

Dziękujemy za opinię!

Twoja recenzja została przesłana do moderacji. Powinna pojawić się na stronie w ciągu 24 godzin.

Recenzja Estee Lauder Sensuous

Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.

Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.

Estee Lauder Sensuous Woda perfumowana dla kobiet

Estee Lauder Sensuous to zapach, który wymaga cierpliwości — i sowicie ją wynagradza. Pierwsze sekundy po spryskaniu mogą zaskoczyć: aldehyd, kwiaty, chwilowy powiew czegoś archiwalnego i nieco surowego. Potem wszystko się zmienia.

Kiedy kompozycja siada na skórze, odsłania to, o czym mówi jej nazwa: ciepłe, drzewne, miodowe wnętrze z delikatną korzenną iskrą na końcu. Sensuous to orientalny, drzewno-ambrowy zapach dla kobiet, zaprojektowany przez Annie Buzantian i wydany przez Estée Lauder w 2008 roku — i należy do tych dzieł, które nie krzyczą o swojej jakości, ale ją po prostu mają.

W skrócie

Pole Wartość
Marka Estee Lauder
Typ Woda perfumowana
Płeć Dla kobiet
Rodzina zapachowa Orientalny drzewno-ambrowy
Premiera / Perfumer 2008 / Annie Buzantian
Trwałość Trzyma się skóry przez większość dnia, na wielu skórach do wieczora
Projekcja Bliska, ale wyczuwalna — ktoś siedzący obok bez problemu ją poczuje
Najlepszy sezon Jesień i zima, w chłodniejsze dni kiedy ciepło ciała ją otwiera

Pierwsze wrażenie

Otwarcie rysuje się kwiatowo — lilia, jaśmin i magnolia, lekkie, akwarelowe, bez ciężaru typowych białych kwiatów. Na skórze może pojawić się przez chwilę coś staroświeckiego, aldehyd-forward echa dawnych kompozycji. To moment, który część osób zniechęca na wstępie, i błędem byłoby wyciągać z niego pochopny wniosek.

Pod kwiatowym otwarciem bardzo szybko zaznacza się charakter tej kompozycji: drzewność i bursztyn, ciepłe, spokojne, gotowe przejąć stery. To nie jest zapach, który wali aromatem na wejściu — raczej przykuwa uwagę stopniowo, jak ktoś kto nie musi się narzucać.

Rozwój na skórze

Kiedy kwiaty otwierają się szerzej i mieszają z nutami drzewnymi oraz ylang-ylangiem w sercu, Sensuous zyskuje na gęstości. Ylang-ylang dodaje odrobinę egzotycznej słodyczy, nie przekraczając granicy, za którą zaczyna dominować — zostaje tłem, nie solistką. Bursztyn powoli łączy wszystkie warstwy w jednolity, miękki akord.

Baza to drzewo sandałowe z białym miodem, pieprzem i mandarynką — i właśnie tu perfumy osiągają swoją ostateczną formę. Sandałowe, miodowe dno z korzennym pieprzem siada na skórze jak drugi naskórek: kremowe, lekko jadalne, ale nie gourmandowe. Pieprzna nuta przypomina o sobie dyskretnie, szczypie przez chwilę, po czym ustępuje kremowej mandarynce.

Sensuous klasyfikuje się jako oriental woody — rodzina, w której drzewne rdzenie mieszczą się we wschodnich żywicach i miodzie. Annie Buzantian zbudowała tutaj kompozycję, która nie zmienia dramatycznie oblicza przez cały drydown, ale każda kolejna godzina odsłania nieco więcej głębi. To jedna z tych rzadszych linearnych kompozycji, gdzie liniowość jest zaletą, nie ubóstwem.

Piramida zapachowa

Nuty głowy

pierwsze wrażenie

Charakter i obecność

Psik rano oznacza wyczuwalny ślad jeszcze późnym popołudniem. Na niektórych skórach Sensuous trzyma się przez ponad dwanaście godzin, na innych traci wyrazistość szybciej — to z tych zapachów, gdzie chemia skóry naprawdę robi różnicę. Projekcja jest bliska, skórna, nie wylewa się w powietrze — ale ktoś, kto wejdzie bliżej, z pewnością to poczuje.

Dwie porcje wystarczą na cały dzień. Najlepiej psiknąć na szyję i nadgarstki — ciepło ciała pomaga rozwinąć miodowe i drzewne nuty bazy. Unikać w gorące letnie dni: przy wysokiej temperaturze bursztyn i miód mogą okazać się przytłaczające.

Kiedy to nosić

  • Biuro w chłodniejszych miesiącach, gdy szukasz zapachu, który jest obecny, ale nie przerywa rozmowy
  • Kolacja w sobotni wieczór jesienią, gdy chcesz czegoś dojrzałego bez ostentacji
  • Długa podróż pociągiem lub samolotem — skórny charakter nie irytuje w zamkniętej przestrzeni
  • Casual w weekendowe przedpołudnie, gdy temperatura spada poniżej piętnastu stopni
  • Jako zapach towarzyszący do klasycznego ubrania — wełniane spodnie, kaszmirowy sweter, botki
  • Jesienne popołudnie w kawiarni z książką — cozy bez przesady

Komu pasuje, a komu nie

Ten zapach trafi do kogoś, kto nie szuka efektu "rozpoznaj mnie z drugiego końca sali". To kompozycja dla osób z własnym gustem, które wyjdą poza to, co chwilowo modne, i sięgną po coś z charakterem — ciepłego, miodowo-drzewnego, bez ostentacji. Wiek nie ma tu znaczenia: Sensuous noszą zarówno kobiety po dwudziestce, jak i te po pięćdziesiątce, i obu pasuje.

Sprawdza się najlepiej przy stylu ubioru, który można określić słowem "ułożony" bez nadmiernego sformalizowania. Garderoba w ziemistych i neutralnych kolorach, tkaniny naturalne, klasyczna biżuteria — Sensuous wypada w tym otoczeniu naturalnie. Dobrze mieszka w kolekcji obok innych skórnych i drzewnych zapachów; uzupełni je ciepłą, bursztynową perspektywą.

Komu raczej odradzić? Każdemu, kto szuka słodkich gourmandów, owocowych eksplozji albo świeżych, aquatycznych kompozycji — Sensuous idzie w odwrotną stronę. Trwałość bywa nieprzewidywalna na suchej skórze, co może frustrować osoby przyzwyczajone do pewności co do czasu działania zapachu. Warto też wiedzieć, że pierwsze sekundy po spryskaniu bywają zaskakujące: jeśli ktoś jest wrażliwy na aldehydowe otwarcia, powinien poczekać pięć minut przed oceną. Perfumy zostały wycofane z regularnej dystrybucji — dostępność jest ograniczona, ceny wahają się, a receptury kolejnych partii bywają różne; jeśli trafia się butelka z pewnego źródła, warto przemyśleć zakup.

Tym, co w tej kompozycji działa najsilniej, jest miodowo-sandałowe serce i baza, do której chce się wracać — kremowe, ciepłe i wystarczająco złożone, żeby nie nudzić po kolejnych noszeniach. Jedynym realnym punktem spornym bywa przewidywalność trwałości: część osób nosi Sensuous przez cały dzień bez repryz, inni po kilku godzinach muszą dopsikać.

Werdykt

Sensuous to rzadki przypadek zapachu, który nie jest oczywisty na początku, ale z każdym kolejnym noszeniem zyskuje na wartości. Nie dla tych, którzy chcą zaimponować tłumowi — raczej dla tych, którzy wolą, żeby zapach był ich własną sprawą. Jeśli pociągają cię drzewno-miodowe kompozycje z ciepłym sercem i zapach który nie wyprzedza właściciela — Sensuous zasługuje przynajmniej na próbkę, zanim dostępność się skończy.

Historia cen
Estee Lauder Sensuous Woda perfumowana dla kobiet 30 ml