Zimaya Taraf Black Woda perfumowana dla mężczyzn

Zimaya Taraf Black

Woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml

Damy znać mailem, gdy cena spadnie
Dodaj do kolekcji

Masz już konto? Zaloguj się

Historia cen

Zmiana ceny

24 godz
0%
7 dni
↑5.0%
30 dni
↑15.3%
3 mies
↑13.8%
6 mies
↑14.3%
1 rok
↓5.7%

Śledź zmiany cen produktu Zimaya Taraf Black w czasie.

Obszar ceny
Najniższa cena
Użyj strzałek do nawigacji

Jak pachnie?

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

Kompozycja zapachowa Zimaya Taraf Black

Znajdź podobne perfumy

Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.

Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.

Główne akordy

słodki oud ciepły korzenny różany metaliczny bursztynowy waniliowy piżmowy aromatyczny

Piramida zapachowa

Nuty głowy pierwsze wrażenie

Oud
Oud
Szafran
Szafran
Bergamotka
Bergamotka

Nuty serca dusza zapachu

Cukier
Cukier
Bursztyn
Bursztyn
Róża
Róża

Nuty bazy fundament i trwałość

Fasolka tonka
Fasolka tonka
Białe piżmo
Białe piżmo
Mech dębowy
Mech dębowy
Twój wybór
Trwałość
Projekcja
Najlepsza pora roku Jesień/Zima

Najlepsze oferty

10 ofert dla Zimaya Taraf Black EDP 100 ml; ceny od 59.15 zł.

  • 1.Perfumy.pl

    Zimaya Taraf Black woda perfumowana 100 ml

    0.59 zł/ml 59.15 zł
    z dostawą: 65.15 zł
    Idź do sklepu
  • 2.Allegro(brawat.pl)

    Zimaya Taraf Black EDP M 100 ml

    0.65 zł/ml 64.60 zł
    z dostawą: 76.60 zł
    Idź do sklepu
  • 3.Empik(perfumy)

    Zimaya, Taraf Black, woda perfumowana 100ml

    0.67 zł/ml 66.99 zł
    z dostawą: 77.98 zł
    Idź do sklepu
  • 4.Notino

    Zimaya Taraf Black woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml

    0.69 zł/ml 69.50 zł
    z dostawą: 78.40 zł
    Idź do sklepu
  • 5.Elnino-parfum

    Zimaya Taraf Black Woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml

    0.72 zł/ml 72.00 zł
    z dostawą: 83.95 zł
    Idź do sklepu
  • 6.E-glamour

    Zimaya Taraf Black Woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml

    0.72 zł/ml 72.15 zł
    z dostawą: 84.10 zł
    Idź do sklepu
  • 7.Brasty

    Zimaya Taraf Black woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml

    0.72 zł/ml 72.22 zł
    z dostawą: 84.22 zł
    Idź do sklepu
  • 8.Empik(your-fragrance)

    Zimaya, Taraf Black, woda perfumowana 100ml

    0.76 zł/ml 75.56 zł
    z dostawą: 86.55 zł
    Idź do sklepu
  • 9.Hebe

    Zimaya Taraf Black woda perfumowana męska, 100 ml

    0.97 zł/ml 96.70 zł
    z dostawą: 106.69 zł
    Idź do sklepu
  • 10.Sobelia

    Zimaya Taraf Black - Afnan Eau De Parfum Spray 100 ml

    1.53 zł/ml 152.99 zł
    z dostawą: 175.99 zł
    Idź do sklepu

Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

Opinie użytkowników

Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Zimaya Taraf Black.

0 opinii

Brak opinii dla tego produktu

Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.

Dodaj swoją opinię

Twoja recenzja pomoże innym w wyborze idealnego zapachu.

Klikając przycisk, akceptujesz regulamin. Twoja opinia zostanie sprawdzona przez moderatora.

Dziękujemy za opinię!

Twoja recenzja została przesłana do moderacji. Powinna pojawić się na stronie w ciągu 24 godzin.

Recenzja Zimaya Taraf Black

Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.

Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.

Zimaya Taraf Black Woda perfumowana dla mężczyzn

Zimaya Taraf Black to orientalno-drzewna woda perfumowana z 2023 roku, która z miejsca obala oczekiwania — zarówno co do ceny, jak i charakteru. Zamiast ciężkiego, arabskiego monumentu, otwiera się bergamotką, myli tropy i dopiero po chwili ujawnia właściwą naturę: ciepły, słodkawy oud owinięty szafrańskim złotem i delikatną różą.

Niżej znajdziesz dokładny rozkład kompozycji, opis jak się rozwija na skórze i konkretne wskazówki kiedy sięgać po ten zapach — a kiedy lepiej go zostawić.

W skrócie

Pole Wartość
Marka Zimaya
Typ Woda perfumowana (EDP)
Płeć Dla mężczyzn
Rodzina zapachowa Orientalny drzewny, słodko-korzenny
Premiera 2023
Trwałość Trzyma się skóry przez większość dnia
Projekcja Ludzie obok wyczują zapach, ale nie zalewa pomieszczenia
Najlepszy sezon Jesień i zima — chłód wydobywa głębię

Pierwsze wrażenie

Pierwsze sekundy mogą zaskoczyć — bergamotka wybija się zdecydowanie na przód, a szafran momentalnie nadaje ton cierpko-złocisty, niemal metalizujący. Otwarcie jest wyraźnie cytrusowo-korzenne i może wydawać się zbyt ostre jak na zapach, który ma być ciepły i orientalny.

Pod tym dość intensywnym otwarciem szybko zaczyna się rysować słodycz — cukier i bursztyn dają znać o sobie jeszcze zanim znikną nuty głowy. Oud nie jest tutaj agresywnym bohaterem: raczej fundament niż solist, cichy i wędzony, gotowy przejąć pałeczkę po bergamotce.

Rozwój na skórze

Po kwadransie kompozycja wyraźnie zmiękcza — szafran i oud zlewają się w coś, co można by opisać jako ciepły, złocisty koc: przynosi ciepło, ma masę, ale nie dławi. Środek zapachu otwiera się różą, która pozostaje subtelna i prawie pudrowa — nie dominuje, tylko zaokrągla ostrą krawędź szafranu. Bursztyn w tej fazie nadaje charakterystyczną żywiczność, a cukier nie jest lepki — raczej milutko słodkawy, jak wanilia bez waniliny.

Baza wchodzi powoli, ale pewnie: fasolka tonka wnosi kremową słodycz, białe piżmo przydaje lekkości i sprawia, że zapach mimo głębokości ma powietrze wokół siebie, a mech dębowy zostawia ziemisty, lekko leśny ślad. Efekt końcowy to miękka, ciepła skórna dryftacja — mniej oud, więcej tonka i piżmo.

Taraf Black z 2023 roku należy do orientalnej rodziny drzewno-korzennej. Rynkowa etykieta klonu Montale Arabians Tonka nie oddaje jednak rzeczywistości: szafran gra tu pierwszoplanową rolę, a tonka pozostaje w cieniu bazy, zamiast wypełniać całą kompozycję.

Piramida zapachowa

Nuty głowy

pierwsze wrażenie

Nuty serca

dusza zapachu

Nuty bazy

fundament i trwałość

Charakter i obecność

Trwałość jest wyraźna — psik rano daje wyczuwalny ślad późnym popołudniem, choć nie u wszystkich jednakowo. Na niektórych skórach zapach trzyma się przez większość dnia, na innych wyraźnie słabnie po kilku godzinach — to z tych kompozycji, w których chemia skóry ma spore znaczenie. Projekcja jest umiarkowana: otoczenie wyczuje zapach z bliska, ale bez wznoszenia chmury, która wypełnia pokój.

Najlepiej nakładać na punkty tętna — szyja, nadgarstki — i poczekać kilka minut zanim zapach się otworzy: pierwsze chwile to bergamotka i szafran, a to co zostaje po kwadransie jest łagodniejsze i pełniejsze. Jedno, góra dwa psiknięcia wystarczą; więcej przesunie projekt w stronę ciężkiego, co w upale może być przytłaczające.

Kiedy to nosić

  • Chłodny jesienny wieczór — spotkanie przy kawie, kolacja z kimś bliskim, kiedy nie chcesz być przesadnie elegancki, ale chcesz coś powiedzieć
  • Casualowy dzień w biurze w październiku lub listopadzie, gdy klimatyzacja jeszcze nie pracuje na pełnych obrotach
  • Weekendowy wypad na miasto w szarym, październikowym południu — ten zapach pasuje do ciemniejszej palety ubrań i jesiennej aury
  • Wieczór w kameralnej restauracji lub barze, gdzie nie trzeba przekrzykiwać muzyki
  • Jako uzupełnienie warstwowania — dobrze współgra z neutralnymi, skórzanymi lub drzewnymi zapachami nałożonymi wcześniej
  • Unikaj w letni upał — ciepło wyciąga szafran i oud w kierunku duszności, a słodycz cukru robi się ciężka

Komu pasuje, a komu nie

Taraf Black trafi do kogoś, kto lubi orientalne zapachy, ale niekoniecznie chce arabskiego monumentu. Ktoś, kto ma już kilka ciepłych, korzennych zapachów w szufladzie i szuka czegoś, co działa bez ryzyka i bez wygórowanej ceny.

W praktyce — to zapach do jesiennej i zimowej rotacji, kiedy szukasz czegoś do noszenia do biura w chłodne dni albo na casualowe wyjście bez szczególnej okazji. Pasuje do estetyki minimalistycznej w ubiorze, ciemniejszych kolorów, naturalnych tkanin. Jeśli masz już w kolekcji coś z oud i coś słodkiego — Taraf Black sensownie łączy te dwa światy.

Kto może być zawiedziony: osoby, które oczekują agresywnego, gęstego oudu w stylu bliskowschodnim — tutaj oud jest oswojony i wtopiony w słodycz, a nie narzucający się. Podobnie ktoś, kto szuka zapachu wyrazistego o dużej projekeji — sillage jest tu stonowane. I jeśli trwałość dla ciebie to minimum cały dzień bez odświeżania — lepiej przetestować na własnej skórze, bo wyniki bywają różne.

Werdykt

Zimaya Taraf Black to solidna propozycja dla kogoś, kto chce wejść w świat orientalnych, oud-szafranowych zapachów bez dużego finansowego zobowiązania. Słodko-korzenna kompozycja z 2023 roku nie rewolucjonizuje gatunku, ale dostarcza tego, czego obiecuje: ciepła, głębi i przyjemnego śladu przez większość chłodniejszego dnia. Nie jest to zapach na każdą okazję ani dla każdej skóry — ale dla kogoś, kto już wie, że lubi tę rodzinę zapachową, to właśnie rodzaj zakupu, przy którym trudno poczuć się rozczarowanym.

Perfumy.pl

Najtańsza oferta

Perfumy.pl

59.15 zł

Kup w Perfumy.pl

Zimaya Taraf Black: ceny i dostępność

Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Zimaya Taraf Black (woda perfumowana dla mężczyzn) kosztuje od 59,15 zł za 100 ml — najtaniej w sklepie Perfumy.pl. Porównujemy oferty z 10 sklepów w pojemności 100 ml.

Jak zmieniała się cena Zimaya Taraf Black 100 ml?

Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 8 lutego 2025.

  • Najniższa cena w historii: 44,10 zł (Perfumy.pl, 9 grudnia 2025).
  • Najwyższa cena: 69,63 zł (26 marca 2025).
  • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 51,29 zł.
  • Typowa cena (mediana z 620 dni): 57,66 zł.
  • Obecna cena 59,15 zł obowiązuje od 20 października 2026.
  • Cena zmieniła się 12 razy w ostatnich 90 dniach.

Gdzie kupić Zimaya Taraf Black 100 ml?

10 sklepów
  • Perfumy.pl — 59,15 zł za 100 ml, dostawa 6,00 zł, razem 65,15 zł.
  • Allegro(brawat.pl) — 64,60 zł za 100 ml, dostawa 12,00 zł, razem 76,60 zł.
  • Empik(perfumy) — 66,99 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 77,98 zł.
  • Notino — 69,50 zł za 100 ml, dostawa 8,90 zł, razem 78,40 zł.
  • Elnino-parfum — 72,00 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 83,95 zł.
  • E-glamour — 72,15 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 84,10 zł.
  • Brasty — 72,22 zł za 100 ml, dostawa 12,00 zł, razem 84,22 zł.
  • Empik(your-fragrance) — 75,56 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 86,55 zł.
  • Hebe — 96,70 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 106,69 zł.
  • Sobelia — 152,99 zł za 100 ml, dostawa 23,00 zł, razem 175,99 zł.

Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →

Historia cen
Zimaya Taraf Black Woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml