Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Sospiro Pasticcio
Woda perfumowana unisex 100 ml tester
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Sospiro Pasticcio spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- 0%
- 30 dni
- ↑0.7%
Śledź zmiany cen produktu Sospiro Pasticcio w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Sospiro Pasticcio
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
1 oferta dla Sospiro Pasticcio EDP 100 ml tester; ceny od 658.35 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Sospiro Pasticcio.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Sospiro Pasticcio
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Sospiro Pasticcio to kompozycja, która robi wrażenie już samą nazwą — i od razu wywołuje pytania. Pasticcio w muzyce oznacza utwór złożony z fragmentów innych dzieł; coś splątanego, wielogłosowego, niestandardowego. Zapach, który żyje własnym chaosem, a jednocześnie przez cały czas pozostaje zaskakująco spójny i elegancki.
Poniżej znajdziesz szczegółowy rozkład kompozycji, opis jak się otwiera i jak siada na skórze, oraz ocenę dla kogo to ma sens — a dla kogo nie.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Sospiro |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Unisex |
| Rodzina zapachowa | Pudrowy kwiatowy z drzewnym suchym sercem |
| Premiera / Perfumer | 2022 / Christian Provenzano |
| Trwałość | Trzyma się skóry przez większość dnia |
| Projekcja | Wyczuwalna dla osób obok, nie zalewa przestrzeni |
| Najlepszy sezon | Wiosna, jesień i chłodniejsze dni zimowe |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie jest zielone, lekko cierpkie i żywe — pąki porzeczki, hiacynt i nuty zielone tworzą środowisko, w którym bergamotka i kwiat pomarańczy nie mają nic słodkiego. Jest bardziej jak wilgotna zieleń ogrodu niż owocowy koktajl. Nasturcja dodaje lekki pikantny akcent, mimoza i głóg zaokrąglają całość. Geranium i róża sygnalizują kierunek kwiatowy, ale na tym etapie jeszcze się nie otwierają.
Pod tym świeżym, zielonym początkiem od razu rysuje się coś cieplejszego i pudrowego — zapowiedź korzenia irysa, który przejmuje kontrolę nad kompozycją w sercu. To ostrzeżenie: jeśli pudrowość nie jest twoim stylem, zapamiętaj to jako sygnał.
Rozwój na skórze
Przejście do serca jest stosunkowo szybkie. Korzeń irysa i fiołek zajmują środek, a ich typowa maślana, papierowa struktura zostaje tutaj złagodzona jaśminem, konwalią i lilią — kwiatami, które wnoszą więcej świeżości niż ciężkości. Limonka w tym etapie dodaje chłodny, lekko kwaśny kontrast. Ylang-ylang pojawia się dyskretnie, nie dominuje, ale gęstnieje całość. Róża wraca z serca, bardziej kremowa niż w otwarciu.
Baza osadza się ciepło i spokojnie. Drzewo sandałowe i cedr budują suchą, ale nie szorstką strukturę drzewną. Piżmo i irys przedłużają pudrowy charakter, heliotrop wnosi balsamiczną słodycz — kojarzącą się z migdałami, marcepanową skórką. Bursztyn i mech dębowy domykają całość w coś zarazem ciepłego i ziemistego. Baza jest bogata, ale nie duszna — kremowo-pudrowe finale z nutą suchego drewna.
Pasticcio zostało stworzone przez Christiana Provenzano i wydane w 2022 roku przez dom Sospiro, który swoje kompozycje buduje wokół motywów muzycznych — nazwa nawiązuje do baroku i formy operowej, gdzie utwór powstawał z fragmentów różnych autorów. To wyjaśnia warstwowość tej kompozycji: wiele warstw, wiele kierunków, a jednak całość trzyma się razem.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuNuty bazy
fundament i trwałośćCharakter i obecność
Psik rano daje zapach wyczuwalny przez większą część dnia — chemia skóry ma tu znaczenie i część osób znajdzie, że po kilku godzinach to bliżej skóry niż w przestrzeni, a inne, że trzyma przez długi wieczór. Projekcja jest elegancka i bliska, bez rozlewania się szeroko — ktoś siedzący obok wyczuje ten zapach, ale nie będzie dominował w całym pomieszczeniu.
W chłodne dni skóra go otwiera lepiej — ciepło ciała aktywuje szczególnie bazę i sprawia, że heliotrop i piżmo stają się wyrazistsze. Wystarczą dwa psiknięcia — jedno w okolice szyi, jedno na nadgarstki lub wnętrze łokci. Latem w upale pudrowy rdzeń może stać się ciężki; ten zapach najlepiej oddycha w temperaturze między 10 a 20 stopni.
Kiedy to nosić
- Chłodny poranek w pracy — biuro, spotkanie, przestrzeń gdzie jest miejsce na coś bardziej niż zwykłe "czyste"
- Jesienne lub wiosenne wyjście na kolację — w lokalu, gdzie muzyka jest tłem, nie centrum
- Wizyta w galerii, teatr, opera — zapach pasuje do klimatu skupienia i estetyki
- Długi spacer w parku w październiku, gdy liście są mokre i powietrze chłodne
- Unikaj w mocny letni upał — pudrowo-kremowy charakter staje się ciężki w dużym cieple
- Nieformalne spotkanie w domu, wieczór przy kawie z kimś bliskim — nie wymaga wyjścia na scenę
Komu pasuje, a komu nie
Pasticcio pasuje komuś, kto ma już za sobą etap "łatwych" zapachów i szuka czegoś z temperamentem. Ktoś, kto lubi kompozycje pudrowe, ale nie cukierkowe. Ktoś, kto docenia irys i fiołek bez oczekiwania, że będą dominować — tutaj są częścią większego, wielowarstwowego obrazu.
W praktyce najlepiej sprawdza się w kontekście, gdzie ubranie jest starannie dobrane, ale bez spinania — elegancja bez sztywności. Jeśli w kolekcji jest już coś jak irysowe czy pudrowe kompozycje i chcesz czegoś bogatszego, bardziej skomplikowanego w ewolucji na skórze, Pasticcio dostarcza. Nadaje się też jako wybór na prezent dla kogoś o wyraźnym guście i doświadczeniu w niszowych zapachach.
Komu nie pasuje: osobom, które źle tolerują intensywną pudrowość — ta kompozycja może być przytłaczająca dla tych, którym irysowo-fiołkowy rdzeń szybko staje się za ciężki. Podobnie ostrożnie podejdą do niej ci, którzy szukają czegoś lekkiego, letniego i świeżego przez cały czas trwania. Pasticcio to nie zapach tła — prosi o uwagę i wymaga przestrzeni.
Werdykt
Sospiro Pasticcio to propozycja z wyraźnym charakterem: zielone i żywe otwarcie, kremowo-kwiatowe serce i ciepła, drzewna baza z heliotropem. Warstwowość jest realna, nie marketingowa — kompozycja Christiana Provenzano zmienia się w trakcie noszenia w sposób, który nie zawsze jest liniowy. To perfumy dla kogoś z określonym gustem i cierpliwością do złożoności. Jeśli pudrowe, irysowe kompozycje są dla ciebie za mocne, odłóż flakon. Jeśli szukasz zapachu, który mówi coś o osobie która go nosi — Pasticcio ma coś do powiedzenia.
Najtańsza oferta
Beautinow (EN-NL)
Sospiro Pasticcio: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Sospiro Pasticcio (woda perfumowana unisex) kosztuje od 657,00 zł za 100 ml — najtaniej w sklepie Elnino-parfum. Porównujemy oferty z 8 sklepów w 2 pojemnościach.
Jak zmieniała się cena Sospiro Pasticcio 100 ml tester?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 5 września 2026.
- Najniższa cena w historii: 595,50 zł (Elnino-parfum, 30 września 2026).
- Najwyższa cena: 779,00 zł (11 września 2026).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 595,50 zł.
- Typowa cena (mediana z 48 dni): 658,35 zł.
- Obecna cena 658,35 zł obowiązuje od 13 października 2026.
- Cena zmieniła się 10 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Sospiro Pasticcio w poszczególnych pojemnościach?
2 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 100 ml | 657,00 zł Elnino-parfum | 657,00 zł najmniej za ml | 8 |
| 100 ml tester | 658,35 zł Beautinow (EN-NL) | 658,35 zł | 1 |
Gdzie kupić Sospiro Pasticcio 100 ml tester?
1 sklep
- Beautinow (EN-NL) — 658,35 zł za 100 ml tester, dostawa 50,93 zł, razem 709,28 zł.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →