Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Lattafa Art Of Wood
Woda perfumowana unisex 100 ml
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Lattafa Art Of Wood spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- ↓11.5%
- 30 dni
- ↓5.8%
- 3 mies
- ↑1.2%
- 6 mies
- ↑1.1%
- 1 rok
- ↓15.8%
Śledź zmiany cen produktu Lattafa Art Of Wood w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Lattafa Art Of Wood
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
13 ofert dla Lattafa Art Of Wood EDP 100 ml; ceny od 90.09 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Lattafa Art Of Wood.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Lattafa Art Of Wood
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Lattafa Art Of Wood to kompozycja, która nie ujawnia wszystkiego od razu. Pierwsze minuty potrafią zaskoczyć ostrością — grejpfrut uderza wyraziście, różowy pieprz kłuje, a całość przez chwilę balansuje na granicy cierpkości. Potem zapach zmienia kierunek i robi się z niego coś, od czego trudno oderwać nos.
To zapach, w którym cierpliwość jest warunkiem koniecznym. Ktoś, kto odrzuci go po pierwszym psiknięciu, nie doczeka się najlepszej części — kremowego, żywicznego drydownu, w którym cytrus i drewno spotykają się bez kantów. Premiera w 2024 roku, linia Lattafa Pride.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Lattafa |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Unisex |
| Rodzina zapachowa | Drzewno-cytrusowy aromatyk z ziemistym mchem |
| Premiera | 2024 |
| Trwałość | Trzyma się skóry przez większość dnia, wieczorem nadal wyczuwalny ślad |
| Projekcja | Otacza ciasny krąg wokół noszącego, nie przytłacza pomieszczenia |
| Najlepszy sezon | Wiosna, lato i jesień — w gorące dni cytrusy się otwierają, w chłodniejsze drewno |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie jest energiczne i niejednoznaczne. Grejpfrut i bergamotka robią wejście z wyraźnym tartem — nie słodki owocowy cytrus, ale ta napiętość, którą czuć na języku przy kwaśnym draże. Różowy pieprz dodaje suchego ukłucia, które wyostrza całość. Przez pierwsze kilkanaście minut zapach może wydawać się zbyt ostry, zbyt surowy — jakby składniki nie zdecydowały jeszcze, w którą stronę zmierzają.
Pod tym surowym otwarciem rysuje się zapowiedź czegoś cięższego. Już w tle słychać cedr i ślad ziemistości — sygnał, że baza czeka gotowa, tylko cytrus musi zdominować swoje pierwsze minuty i ustąpić.
Rozwój na skórze
Po około pół godzinie zapach wyraźnie zmienia charakter. Grejpfrut traci ostrość, robi się bardziej kremowy, a cedr i paczula wypychają się na pierwszy plan — tworzą drzewno-ziemistą ramę, która nadaje kompozycji ciało. Róża pojawia się dyskretnie, raczej jako tło niż dominanta, wnosząc lekką kwiatową miękkość bez przesładzania całości.
Baza to już inna opowieść. Wanilia łagodzi wetywer, ale to napięcie między nimi działa na obie strony — wetyweria wnosi dymną, ziemistą osobowość, wanilia próbuje je ocieplić i zaokrąglić. Na niektórych skórach te dwa składniki świetnie się dogadują, tworząc kremowy, leśny akord; na innych mogą wydawać się niezgrane, jakby szły w dwie różne strony. Mech dębowy spina całość, zakotwiczając kompozycję w chłodnej, leśnej ziemistości.
Zapach jest wielofazowy — od cierpkiego otwarcia przez drzewno-kwiatowe serce po kremowo-ziemistą bazę. Linearnym go nie nazwiemy.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuNuty bazy
fundament i trwałośćCharakter i obecność
Zapach trzyma się skóry solidnie — psik rano jest wyczuwalny późnym popołudniem, a na ubraniach potrafi zostać znacznie dłużej. Projekcja jest umiarkowana: otacza noszącego, dociera do kogoś siedzącego blisko, ale nie rozlewa się po pomieszczeniu. To sillage do bliskich rozmów, nie do dużych sal.
Praktycznie: wystarczą dwa, trzy psiknięcia na pulsy — na szyję i nadgarstki. Przy skórze bardzo suchej warto dać zapach na nawilżoną skórę, bo na suchym podłożu cytrusy szybciej zanikają i cała kremowa faza może się skrócić. Poczekaj z wyjściem około pięciu minut — otwarcie jest zbyt szorstkie, żeby robić pierwsze wrażenie prosto z butelki.
Kiedy to nosić
- Wiosenny poranek w biurze — cytrusy otwierają dzień, drewno daje powagę
- Weekendowe zakupy w słoneczne południe — świeży, nie nachalny
- Kolacja na świeżym powietrzu latem, kiedy wieczorny chłód wzmacnia ziemistość bazy
- Jesienny spacer po parku — mech dębowy i wetyweria grają wtedy pełnią
- Codzienny zapach do pracy zdalnej z domu, kiedy chcesz czuć się "przygotowany" bez zbędnej ceremonialności
- Unikaj w bardzo gorący upał, gdy zapach może się zrobić duszny w fazie bazy
Komu pasuje, a komu nie
Art Of Wood dobrze trafia do kogoś, kto ma już za sobą etap słodkich i owocowych kompozycji i szuka czegoś bardziej złożonego — ale nie chce jeszcze wchodzić w pełen orient ani ciężkie oud. To zapach dla osoby, która chętnie nosi dżinsy z dobrą kurtką i nie potrzebuje, żeby perfumy były spektaklem.
W praktycznym kontekście sprawdza się najlepiej w sytuacjach wymagających obecności bez dominacji — biuro z otwartą przestrzenią, cotygodniowa rotacja do codziennych aktywności, podróże gdzie nie chcemy ryzykować zbyt ciężkim zapachem w zamkniętej przestrzeni. Ktoś, kto ma już w kolekcji kilka cytrusowych freshy i szuka czegoś z większą głębią, znajdzie tu interesujące uzupełnienie.
Warto natomiast zachować ostrożność, jeśli wetyweria albo mech dębowy są dla ciebie nutami trudnymi — ziemista baza może przytłoczyć tych, którzy wolą zapachy lekkie przez cały czas noszenia. Podobnie: ktoś, kto spodziewa się klasycznego świeżego cytrusowego freshy, może poczuć rozczarowanie — Art Of Wood idzie w inną stronę, cięższą i bardziej złożoną. Określenie "zepsute cytrusy" pada wobec tej kompozycji nieprzypadkowo — część osób w tej konkretnej bazie poczuje coś zbyt ziemistego i surowego.
Werdykt
Art Of Wood to propozycja dla kogoś z otwartą głową i cierpliwością na zapach, który potrzebuje chwili, by ujawnić swój charakter. Największą siłą tej kompozycji jest faza drydownu — kremowo-drzewna, ziemista, z subtelnym rozgrywaniem wanilii i wetywerii. Kto szuka przewidywalnej cytrusowej świeżości, powinien poszukać gdzie indziej. Kto jest gotowy zaczekać te pierwsze kwadrans — ma szansę na zapach, który wróci do jego rotacji na wiele sezonów.
Najtańsza oferta
Allegro(CUBE_ak)
Lattafa Art Of Wood: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Lattafa Art Of Wood (woda perfumowana unisex) kosztuje od 90,09 zł za 100 ml — najtaniej w sklepie Allegro(CUBE_ak). Porównujemy oferty z 13 sklepów w pojemności 100 ml.
Jak zmieniała się cena Lattafa Art Of Wood 100 ml?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 23 sierpnia 2025.
- Najniższa cena w historii: 79,41 zł (Allegro(PerfumeriaOLISKO), 20 czerwca 2026).
- Najwyższa cena: 120,00 zł (12 września 2025).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 88,94 zł.
- Typowa cena (mediana z 426 dni): 95,99 zł.
- Obecna cena 90,09 zł obowiązuje od 21 października 2026.
- Cena zmieniła się 17 razy w ostatnich 90 dniach.
Gdzie kupić Lattafa Art Of Wood 100 ml?
13 sklepów
- Allegro(CUBE_ak) — 90,09 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 100,08 zł.
- Perfumy.pl — 102,90 zł za 100 ml, dostawa 6,00 zł, razem 108,90 zł.
- Makeup — 103,00 zł za 100 ml, dostawa 11,90 zł, razem 114,90 zł.
- Empik(your-fragrance) — 104,15 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 115,14 zł.
- Empik(perfumy) — 112,99 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 123,98 zł.
- Notino — 116,50 zł za 100 ml, dostawa 8,90 zł, razem 125,40 zł.
- Zapachnisci — 119,00 zł za 100 ml, dostawa 15,00 zł, razem 134,00 zł.
- Dolce — 123,00 zł za 100 ml, dostawa 15,00 zł, razem 138,00 zł.
- E-glamour — 135,29 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 147,24 zł.
- Elnino-parfum — 135,50 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 147,45 zł.
- Sobelia — 200,99 zł za 100 ml, dostawa 23,00 zł, razem 223,99 zł.
- Allegro(brawat.pl) — 252,00 zł za 100 ml, dostawa 12,00 zł, razem 264,00 zł.
- Brasty — 252,00 zł za 100 ml, dostawa 12,00 zł, razem 264,00 zł.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →