Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Floraiku Sleeping On The Roof
Woda perfumowana unisex 50 ml tester
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Floraiku Sleeping On The Roof spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Śledź zmiany cen produktu Floraiku Sleeping On The Roof w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Floraiku Sleeping On The Roof
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Najlepsze oferty
1 archiwalna oferta; ostatnie ceny od 543.67 zł.
Ten produkt jest aktualnie niedostępny
Poniżej znajdziesz sklepy, w których produkt był wcześniej dostępny — warto do nich zajrzeć, bo oferta może wrócić.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 15.03.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Floraiku Sleeping On The Roof.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Floraiku Sleeping On The Roof
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Floraiku Sleeping On The Roof to kompozycja, która nie stara się zwrócić uwagi krzykiem — ona po prostu jest. Kwiatowo-piżmowy, lekki, z minimalną piramidą trzech nut, zaprojektowany przez Aliénor Massenet i wydany w 2017 roku. Marka Floraïku buduje swoje perfumy na styku francuskiego rzemiosła perfumiarskiego z estetyką inspirowaną Azją — i w tym zapachu ta filozofia jest wyjątkowo czytelna.
Niżej znajdziesz dokładny rozkład kompozycji, informacje o charakterze i projekcji oraz podpowiedź kiedy i komu ten zapach najlepiej służy.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Floraiku |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Unisex |
| Rodzina zapachowa | kwiatowy piżmowy, minimalistyczny |
| Premiera | 2017 |
| Perfumer | Aliénor Massenet |
| Trwałość | trzyma się skóry przez większość dnia |
| Projekcja | ludzie obok ciebie ją wyczują, ale nie zalewa pomieszczenia |
| Najlepszy sezon | wiosna i lato, w cieplejsze dni |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie jest natychmiastowe i jednoznaczne — konwalia wchodzi czysto, bez zamieszania. Nie ma tu warstwy cytrusowej ani żywicznego ciężaru na starcie. Zapach od razu sygnalizuje co ma do powiedzenia: delikatność bez przeprosin, biel bez słodyczy.
Pod konwalią bardzo szybko daje o sobie znać struktura białokwiatowa — ta kompozycja nie odkrywa kart powoli. Czuć, że serce i otwarcie są tu niemal jednym ciągiem, bez dramatycznego przejścia, co nadaje całości spójność medytacyjną bardziej niż ewolucję zapachową.
Rozwój na skórze
Kwiat pomarańczy w sercu jest łagodny i kremowy, pozbawiony ziołowej ostrości czy goryczki, którą ten surowiec czasem wnosi. Zamiast tego zrasta się z konwalią w jedno białokwiatowe pole — słodkawe, ale nie przesadzone, z lekką mydlaną miękkością charakterystyczną dla tego akordu.
Baza z piżma i bursztynu wchodzi dyskretnie, docieplając kompozycję i nadając jej skórny, bliski charakter. Piżmo jest tu czyste — nie zwierzęce, nie ziemiste — a bursztyn dodaje tylko tyle głębi, żeby zapach nie był płaski. Efekt końcowy to ciepłe białokwiatowe piżmo, które siada blisko skóry.
Aliénor Massenet świadomie wybrała minimalną architekturę: trzy nuty, cztery akordy. To zabieg z tradycji japońskiej estetyki wabi-sabi — piękno tkwi w tym co pominięto, nie w tym co dodano. Marka Floraïku buduje każdy zapach jako "haiku zapachowe", co w przypadku Sleeping On The Roof jest dosłownie realizowaną filozofią.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuCharakter i obecność
Trwałość jest dobra — psik rano daje zapach wyczuwalny przez większość dnia, choć bez spektakularnych rezultatów. Projekcja jest bliska i intymna: ktoś siedzący obok wyczuje zapach, ale nie wypełnia on przestrzeni wokół. To bardziej aurowy cień niż zapach-komunikat.
W praktyce: wystarczą dwa psiknięcia, najlepiej na punkty tętna — nadgarstki lub szyja. Nie trzeba nakładać warstw, nie trzeba dopsikiwać po południu. Unikaj stosowania na ubrania jeśli zależy ci na dłuższym utrzymaniu — skóra lepiej trzyma tę kompozycję.
Kiedy to nosić
- Wiosenny poranek w mieście, zanim robi się gorąco
- Spotkanie przy kawie, kiedy chcesz być obecny bez komentarza
- Biuro w ciepłe dni — projekcja na tyle dyskretna, że nie irytuje w zamkniętym pomieszczeniu
- Sobotnie zakupy lub spacer, kiedy nie szukasz zapachu "na okazję"
- Letni wyjazd do bagażu podręcznego — minimalna piramida sprawia, że łatwo go nosić każdego dnia
- Wieczory domowe, kiedy zapach ma towarzyszyć, nie dominować
Komu pasuje, a komu nie
Sleeping On The Roof będzie naturalnym wyborem dla kogoś, kto ceni prostotę formy i nie szuka zapachu który się narzuca. Zapach skierowany do osoby, która nosi mniej, żeby powiedzieć więcej — minimalistów w każdym sensie, od stylu ubierania po podejście do zapachów.
W kontekście kolekcji najlepiej sprawdzi się jako codzienny, nieobowiązkowy zapach na sezon wiosenno-letni. Pasuje do garderoby w spokojnych kolorach, neutralnych fakturach, do stylu który nie potrzebuje ozdób. Jeśli w kolekcji masz już takie zapachy jak ciężkie orientale czy głęboka drzewna czerń, ten zapach działa jako antidotum — oddech, reset.
Komu nie pasuje: jeśli szukasz zapachu który trwa wieczór imprezowy, który wychodzi przed tobą do pokoju albo który zostawia wyraźny ślad zapachowy za plecami — ta kompozycja rozczaruje. Osoby preferujące intensywne, złożone zapachy z wieloma warstwami i wyraźną dynamiką między akordami znajdą ją zbyt spokojną.
Werdykt
Floraiku Sleeping On The Roof to haiku w świecie zapachów — trzy nuty, jeden nastrój, zero zbędnych słów. Nie ma tu niespodzianek, kontrowersji ani polaryzacji. Jest za to rzadka jakość: spójność. Zapach robi dokładnie to, co zapowiada, i nie próbuje więcej. Dla kogoś, kto szuka codziennego towarzysza na wiosnę i lato, spokojnego i nienarzucającego się — to trafny wybór. Dla kogoś, kto oczekuje kompozycyjnej przygody, będzie zbyt cichy.
Najtańsza oferta
Beautinow (EN-NL)
Floraiku Sleeping On The Roof: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 15 marca 2026. Floraiku Sleeping On The Roof (woda perfumowana unisex) kosztuje od 160,05 zł za 10 ml — najtaniej w sklepie Tagomago. Porównujemy oferty z 17 sklepów w 2 pojemnościach.
Ile kosztuje Floraiku Sleeping On The Roof w poszczególnych pojemnościach?
3 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 10 ml | 160,05 zł Tagomago | 1 600,50 zł | 16 |
| 50 ml EDP + 20 ml EDP | 499,00 zł Luxuryforless | — | 1 |
| 50 ml tester | brak w sklepach | — | 0 |
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →