Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Diesel Only The Brave Tattoo
Woda toaletowa dla mężczyzn 125 ml tester
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Diesel Only The Brave Tattoo spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
Śledź zmiany cen produktu Diesel Only The Brave Tattoo w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Diesel Only The Brave Tattoo
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
1 oferta dla Diesel Only The Brave Tattoo EDT 125 ml tester; ceny od 219.00 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 20.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Diesel Only The Brave Tattoo.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Diesel Only The Brave Tattoo
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Diesel Only The Brave Tattoo zaczynają od prowokacji — soczysty owoc, trochę korzenia, z tyłu zaś coraz wyraźniej zarysowujące się drewno i tytoń. To kompozycja stworzona z myślą o kimś, kto nie boi się zapachu wyrazistego i nieco ciemniejszego niż standardowe EDT dla mężczyzn. Duet perfumerów Honorine Blanc i Alberto Morillas stworzył ją w 2012 roku.
Charakter tej kompozycji oscyluje między słodką owocowością otwarcia a dymnym, żywicznym finałem — i ten kontrast albo trafi w sedno, albo okaże się zbyt gwałtowny. Zapach jest zdecydowanie sezonowy: jesienno-zimowe temperatury wydobywają z niego głębię, latem traci balans i robi się duszny.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Diesel |
| Typ | Woda toaletowa |
| Płeć | Dla mężczyzn |
| Rodzina zapachowa | Owocowo-drzewny aromat korzenno-tytoniowy |
| Premiera | 2012 |
| Perfumerzy | Honorine Blanc, Alberto Morillas |
| Trwałość | Trzyma się skóry przez większość dnia |
| Projekcja | Wyczuwalny w bliskim otoczeniu, nie zalewa przestrzeni |
| Najlepszy sezon | Jesień i zima |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie jest zdecydowanie owocowe — czerwone jabłko i mandarynka wybijają się natychmiast, przy czym jabłko ma tutaj charakter bardziej soczysty niż słodki. Obok pojawia się wyraźna cytrusowa lekkość, która na chwilę sprawia wrażenie, że zapach pójdzie w stronę świeżości.
Pod tym owocowym nasyceniem szybko czuć napięcie: coś głębszego już na wejściu sygnalizuje swą obecność. To nie jest kompozycja, która zatrzyma się na owocowej zabawie — pieprz i szałwia zaczynają nadawać ton, zanim top notes zdążą wybrzmieć.
Rozwój na skórze
Przejście do serca następuje sprawnie — po kilku minutach owoc schodzi na drugi plan, a korzenno-ziołowe serce z pieprzem i szałwią przejmuje prowadzenie. Szałwia dodaje ziemistej, lekko leśnej nuty, która równoważy owocową słodycz; pieprz jest suchy, bez nadmiernej ostrości.
Baza to miejsce, gdzie zapach najbardziej zyskuje na charakterze. Benzoes wnosi ciepłą, lekko waniliową żywiczność, paczula ciemni ziemistość, a tytoń — subtelnie, nie natrętnie — domyka kompozycję miękką, trochę skórzastą głębią. Drewno wiąże wszystko w spójną całość. Na skórze sucha baza może skojarzyć się ze słodkawą skórą albo kremowym drewnem — to dobry trop.
Woody Spicy według klasyfikacji nie kłamie: ta kompozycja jest bardziej drzewno-korzenna niż owocowa mimo wyraźnego startu. Linearność jest umiarkowana — zapach przechodzi przez czytelne etapy, ale nie skacze dramatycznie.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty bazy
fundament i trwałośćCharakter i obecność
Psik rano daje ślad wyczuwalny przez większość dnia — trwałość jest solidna jak na wodę toaletową. Projekcja jest umiarkowana: osoba siedząca obok wyczuje zapach, ale nie wypełni całego pomieszczenia. Warto mieć na uwadze, że wyniki trwałości mogą się różnić między partiami — starsze flakony bywają mocniejsze w projekcji niż nowsze.
Dwa psiknięcia wystarczą — trzy w zupełności. Zapach najlepiej aplikować na skórę (klatkę piersiową, nadgarstki), a nie na ubranie, choć na tkaninie trzyma się szczególnie długo. W upał nie warto — benzoes i paczula ocieplają kompozycję i w gorące dni mogą robić się ciężkie.
Kiedy to nosić
- Wieczorne wyjście w chłodny październikowy weekend
- Luźny piątek w biurze, gdy za oknem deszcz i szaro
- Impreza lub klub w sezonie jesienno-zimowym
- Jazda samochodem w chłodny dzień — zapach dobrze sprawdza się w zamkniętych przestrzeniach
- Spotkanie w niezbyt formalnym towarzystwie, gdzie można sobie pozwolić na wyrazistą nutę
- Jesienne spacery lub całodzienny casual w niskiej temperaturze
Komu pasuje, a komu nie
Diesel Only The Brave Tattoo to zapach dla kogoś, kto lubi ciemniejsze owocowo-drzewne kompozycje i nie szuka sterylnej świeżości. Profil jest wyraźnie młodzieżowy w odbiorze — ten kontrast między soczystym jabłkiem a ciepłą, tytoniową bazą działa najlepiej, gdy nosi go ktoś ze stylem trochę alternatywnym, z dystansem do „bezpiecznych" wyborów zapachowych.
Sprawdza się jako codzienny zapach w chłodniejsze miesiące, szczególnie przy casualowym ubiorze — dżinsy, skóra, grubsza bluza. Dobrze pasuje do klimatu jesiennych wieczorów, zarówno tych domowych, jak i wyjść w miasto. Cena w dyskontach internetowych czyni go rozsądnym wyborem jako zapach sezonowy.
Tym, co wciąga w tych perfumach, jest właśnie owa dymna, żywiczna baza — ciepła i nieco słodka bez przesłodzenia. To po niej się tu wraca, nie po owocowym otwarciu. Słabym punktem bywa nierówna projekcja zależna od partii — część flakoniów zachowuje się jak pełnokrwista kompozycja, inne są wyraźnie bardziej wyciszone. Warto skusić się na próbkę zanim kupi się pełen flakon, bo styl tej kompozycji (dymno-słodki, ziemisty) wyraźnie dzieli tych, którzy go czują, od tych, którym wydaje się zbyt syntetyczny albo kleisty.
Werdykt
Only The Brave Tattoo Diesel to propozycja dla kogoś, kto szuka jesienno-zimowego zapachu z charakterem — owocowego wejścia, korzennego środka i ciepłej, tytoniowej bazy w rozsądnej cenie. Kto szuka czegoś świeżego lub dyskretnego, powinien zajrzeć gdzie indziej. Najlepiej kupować z dyskontu i po próbce — różnice między partiami są realne, a ten zapach nie wybacza złego trafienia.
Najtańsza oferta
MojeZapachy
Diesel Only The Brave Tattoo: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 20 października 2026. Diesel Only The Brave Tattoo (woda toaletowa dla mężczyzn) kosztuje od 121,52 zł za 35 ml — najtaniej w sklepie Notino. Porównujemy oferty z 16 sklepów w 6 pojemnościach. Najmniej za mililitr zapłacisz w pojemności 125 ml: 144,40 zł za 100 ml.
Ile kosztuje Diesel Only The Brave Tattoo w poszczególnych pojemnościach?
7 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 35 ml | 121,52 zł Notino | 347,20 zł | 8 |
| 50 ml | 149,99 zł Superpharm | 299,98 zł | 8 |
| 75 ml | 227,77 zł Empik(your-fragrance) | 303,69 zł | 4 |
| 75 ml tester | 178,00 zł Perfumy.pl | 237,33 zł | 1 |
| 125 ml | 180,50 zł Elnino-parfum | 144,40 zł najmniej za ml | 10 |
| 125 ml tester | 219,00 zł MojeZapachy | 175,20 zł | 1 |
| 200 ml | brak w sklepach | — | 0 |
Gdzie kupić Diesel Only The Brave Tattoo 125 ml tester?
1 sklep
- MojeZapachy — 219,00 zł za 125 ml tester, dostawa 12,00 zł, razem 231,00 zł.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →