Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme
Woda perfumowana dla mężczyzn 3x20 ml
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- ↓0.1%
- 30 dni
- ↑0.4%
- 3 mies
- ↑0.9%
- 6 mies
- ↑2.9%
- 1 rok
- ↓11.2%
Śledź zmiany cen produktu Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
7 ofert dla Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme EDP 3x20 ml; ceny od 447.32 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme to woda perfumowana, która robi coś niezwykłego: bierze sportową świeżość i nadaje jej kremową, elegancką wagę. Zamiast ulotnego powiewu cytrusów jest tu coś, co zostaje — aromatyczno-drzewna kompozycja z kremowym sercem fasolki tonka, skrojona z precyzją charakterystyczną dla tego paryskiego domu. Zapach mężczyzny, który chce pachnieć czysto i dobrze, ale nie banalnie.
Niżej znajdziesz dokładny rozkład nut, opis jak się rozwija, kiedy najlepiej go nosić i komu naprawdę służy — a komu może nie.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Chanel |
| Typ | Woda perfumowana (EDP) |
| Płeć | Dla mężczyzn |
| Rodzina zapachowa | Aromatyczny drzewno-korzenny |
| Premiera / Perfumer | 2012 / Jacques Polge |
| Trwałość | Trzyma się skóry przez większość dnia |
| Projekcja | Ludzie obok cię wyczują, ale zapach nie zalewa pomieszczenia |
| Najlepszy sezon | Wiosna, lato i jesień — trzy pory roku w jednym flakonie |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie jest energiczne, ale nie agresywne. Mandarynka i mięta pojawiają się razem — cytrus nabiera ostrości dzięki mięcie, mięta dzięki cytrysowi zyskuje słodycz. Dołącza do nich cyprys i szałwia, które wprowadzają zieloną, lekko żywiczną nutę. Przez pierwsze minuty to klasyczny, sportowo-aromatyczny wstęp, który nie zaskakuje kierunkiem — ale jakością wykonania już tak.
Pod tym otwarciem szybko rysuje się coś cieplejszego. Pieprz w sercu zapowiada zwrot: zapach zmierza od świeżości ku czemuś kremowemu i cięższemu. Kto liczy na to, że zostanie w trybie citrus-sport przez kilka godzin — zostanie zaskoczony.
Rozwój na skórze
Po kwadransie do pół godziny mandarynka i mięta ustępują, a pieprz jako jedyna nuta serca przejmuje prowadzenie. Nie jest tu nachalny — raczej łączy świeżość otwarcia z tym, co idzie po nim. To krótkie serce, prawie pomostowe.
Baza wchodzi szybciej niż w wielu zapachach tego typu. Fasolka tonka dominuje — ciepła, kremowa, lekko słodka, z akcentem wanilii bez jej oczywistości. Piżmo i drzewo sandałowe podają jej podkład, cedr zaś trzyma całość sucho i nie pozwala na to, żeby zapach stał się pudrem. Efekt końcowy to kremowy, drzewno-piżmowy akord, który siedzi blisko skóry i ewoluuje przez kilka kolejnych godzin.
Allure Homme Sport Eau Extreme powstało w 2012 roku — i należy do rodziny drzewno-aromatycznej, gdzie tonka pełni rolę spoiwa, nie dominanty. Autorstwo Jacques'a Polge'a widać w proporcjach: nic tu nie jest przegłośnione, każda nuta zna swoje miejsce.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuNuty bazy
fundament i trwałośćCharakter i obecność
Psiknięty rano zapach wyczujesz na sobie przez większą część dnia — nie jako mocną projekcję, ale jako warstwę blisko skóry, która nie znika. Projekcja w pierwszych godzinach jest wyczuwalna przez osoby siedzące blisko — ktoś po drugiej stronie biurka ją wyczuje, ale nie zostanie nią zaatakowany. Z czasem zapach robi się bardziej intymny.
Dwa do trzech psiknięć to właściwa dawka. Warto psikać na szyję i nadgarstki — miejsca ciepłe, które pomagają baza wydobyć się z fasolki tonka. Unikaj wielokrotnego nakładania w upał: kremowa baza przy mocnym słońcu może stać się ciężka i przesłodzona.
Kiedy to nosić
- Codzienne wyjście do biura w sezonie wiosenno-letnim — obecny, ale nie rozpraszający
- Piątkowy lunch czy nieformalne spotkanie po pracy — lepszy niż większość "casualowych" EDT
- Podróż służbowa: lotnisko, hotel, kolacja — komfortowa wszechstronność bez ryzyka
- Dni kiedy chcesz pachnieć dobrze bez podejmowania ryzyka — to jeden z bezpieczniejszych wyborów w kategorii
- Wiosenne i wczesnojesienna chłodniejsze poranki — temperatura wydobywa tonkę i sprawia, że zapach jest pełniejszy
- Unikaj w bardzo gorące dni, gdy temperatura przekracza letni komfort — słodkość bazy może stać się zbyt ciężka
Komu pasuje, a komu nie
Ten zapach jest dla kogoś, kto szuka elegancji bez ostentacji — kogoś, kto chce pachnieć po prostu dobrze, a nie robić olfaktoryczne oświadczenie. Kremowa, aromatyczna kompozycja jest na tyle wielowarstwowa, żeby nie nudzić, i na tyle znajoma, żeby nie polaryzować.
W kontekście życiowym pasuje do środowisk biurowych i półformalnych, gdzie ekspresja zapachowa ma być dyskretnym dodatkiem, nie tematem rozmowy. Dobrze leży na osobach, które mają już w kolekcji coś ciężkiego na wieczory lub coś niszowego na weekend — to uzupełnienie, nie punkt ciężkości.
Komu nie pasuje? Tym, którzy oczekują trwałości bez wyczerpania — na niektórych skórach tonka wyparuje znacznie szybciej, a citrusy znikają po kwadransie. Jeśli chemia twojej skóry "je" tonkę, ten zapach może być krótszy niż oczekujesz. Nie pasuje też tym, którzy szukają czegoś charakterystycznego i wyróżniającego się: to zapach, który robi swoje dobrze, ale nie jest zapamiętywany jako "ten wyjątkowy".
Werdykt
Allure Homme Sport Eau Extreme to wybór dla kogoś, kto cenuje dopracowane rzemiosło i nie potrzebuje ekstrawagancji. Kremowa baza tonki w połączeniu z aromatycznym otwarciem daje wynik bezpieczny, ale nietrywialny. Nie jest to zapach, który zmieni czyjeś upodobania perfumiarskie — ale jest wystarczająco dobry, żeby zostać w rotacji bez żadnego usprawiedliwienia. Jeśli szukasz niezawodnego aromatyka na trzy pory roku, ten zapach rzadko zawodzi.
Najtańsza oferta
Perfumeriajulia (ES)
Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme (woda perfumowana dla mężczyzn) kosztuje od 372,17 zł za 50 ml — najtaniej w sklepie Perfumeriajulia (ES). Porównujemy oferty z 41 sklepów w 5 pojemnościach. Najmniej za mililitr zapłacisz w pojemności 150 ml: 441,35 zł za 100 ml.
Jak zmieniała się cena Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme 3x20 ml?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 8 lutego 2025.
- Najniższa cena w historii: 432,80 zł (Perfumeriajulia (ES), 26 lutego 2026).
- Najwyższa cena: 599,00 zł (24 marca 2025).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 446,78 zł.
- Typowa cena (mediana z 620 dni): 477,00 zł.
- Obecna cena 447,32 zł obowiązuje od 21 października 2026.
- Cena zmieniła się 60 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme w poszczególnych pojemnościach?
7 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 3x20 ml | 447,32 zł Perfumeriajulia (ES) | 2 236,60 zł | 7 |
| 50 ml | 372,17 zł Perfumeriajulia (ES) | 744,34 zł | 30 |
| 100 ml | 529,63 zł Perfumeriajulia (ES) | 529,63 zł | 22 |
| 100 ml tester | 531,00 zł Perfumeria-euforia | 531,00 zł | 1 |
| 150 ml | 662,03 zł Perfumeriajulia (ES) | 441,35 zł najmniej za ml | 22 |
| 50 ml tester | brak w sklepach | — | 0 |
| 150 ml tester | brak w sklepach | — | 0 |
Gdzie kupić Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme 3x20 ml?
7 sklepów
- Perfumeriajulia (ES) — 447,32 zł za 3x20 ml, z darmową dostawą.
- Makeup — 486,00 zł za 3x20 ml, z darmową dostawą.
- Dolce — 473,00 zł za 3x20 ml, dostawa 15,00 zł, razem 488,00 zł.
- Marciano — 499,00 zł za 3x20 ml, z darmową dostawą.
- MojeZapachy — 499,00 zł za 3x20 ml, z darmową dostawą.
- Empik(perfumiki-pl) — 555,99 zł za 3x20 ml, z darmową dostawą.
- Empik(your-fragrance) — 613,25 zł za 3x20 ml, z darmową dostawą.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →