Carner Barcelona Rima XI Woda perfumowana unisex

Carner Barcelona Rima XI

Woda perfumowana unisex 50 ml

Najlepsza cena
Damy znać mailem, gdy cena spadnie
Dodaj do kolekcji

Masz już konto? Zaloguj się

Historia cen

Śledź zmiany cen produktu Carner Barcelona Rima XI w czasie.

Obszar ceny
Najniższa cena
Użyj strzałek do nawigacji

Jak pachnie?

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

Kompozycja zapachowa Carner Barcelona Rima XI

Znajdź podobne perfumy

Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.

Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.

Główne akordy

ciepły korzenny aromatyczny drzewny świeży korzenny cynamonowy pudrowy waniliowy bursztynowy

Piramida zapachowa

Nuty głowy pierwsze wrażenie

Kardamon
Kardamon
Szafran
Szafran
Czarny pieprz
Czarny pieprz
Mięta
Mięta

Nuty serca dusza zapachu

Cynamon cejloński
Cynamon cejloński
Gałka muszkatołowa indonezyjska
Gałka muszkatołowa indonezyjska
Kolendra
Kolendra
Indyjski jaśmin
Indyjski jaśmin

Nuty bazy fundament i trwałość

Wanilia madagaskarska
Wanilia madagaskarska
Australijskie drzewo sandałowe
Australijskie drzewo sandałowe
Benzoes
Benzoes
Bursztyn
Bursztyn
Cedr wirginijski
Cedr wirginijski
Piżmo
Piżmo
Twój wybór
Trwałość
Projekcja
Najlepsza pora roku Jesień/Zima

Najlepsze oferty

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

6 ofert dla Carner Barcelona Rima XI EDP 50 ml; ceny od 266.30 zł.

Pokaż niedostępne
  • Notino
    1.Notino

    Carner Barcelona Rima XI woda perfumowana unisex 50 ml

    5.33 zł/ml
    266.30 z dostawą: 275.20 zł
    Idź do sklepu
    Opinie o sklepie
  • Elnino-parfum
    2.Elnino-parfum

    Carner Barcelona Woody Collection Rima XI Woda perfumowana 50 ml

    5.37 zł/ml
    268.30 z dostawą: 280.25 zł
    Idź do sklepu
    Opinie o sklepie
  • E-glamour
    3.E-glamour

    Carner Barcelona Woody Collection Rima XI Woda perfumowana 50 ml

    5.65 zł/ml
    282.50 z dostawą: 294.45 zł
    Idź do sklepu
    Opinie o sklepie
  • Makeup
    4.Makeup

    Carner Barcelona Rima XI 50 ml

    6.38 zł/ml
    319.00 Dostawa gratis
    Idź do sklepu
    Opinie o sklepie
  • Moncredo
    5.Moncredo

    CARNER BARCELONA RIMA XI EDP 50 ML

    8.18 zł/ml
    409.00 Dostawa gratis
    Idź do sklepu
    Opinie o sklepie
  • Sobelia
    6.Sobelia

    Carner Barcelona Rima Xi eau de parfum spray

    9.84 zł/ml
    491.99 z dostawą: 514.99 zł
    Idź do sklepu
    Opinie o sklepie

Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 27.08.2026.

Opinie użytkowników

Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Carner Barcelona Rima XI.

0 opinii

Brak opinii dla tego produktu

Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.

Dodaj swoją opinię

Twoja recenzja pomoże innym w wyborze idealnego zapachu.

Klikając przycisk, akceptujesz regulamin. Twoja opinia zostanie sprawdzona przez moderatora.

Dziękujemy za opinię!

Twoja recenzja została przesłana do moderacji. Powinna pojawić się na stronie w ciągu 24 godzin.

Recenzja Carner Barcelona Rima XI

Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.

Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.

Carner Barcelona Rima XI Woda perfumowana unisex

Carner Barcelona Rima XI to woda perfumowana o profilu kwiatowo-orientalnym. Kardamon, szafran, czarny pieprz i mięta otwierają kompozycję świeżo, korzennie i z lekkim napięciem. Później zapach mięknie: cynamon, gałka muszkatołowa, wanilia i drzewne akcenty układają się w kremowe, pudrowe wrażenie. Rima XI została wprowadzona w dwa tysiące trzynastym roku, a za kompozycję odpowiada Sonia Constant.

To zapach uniseksowy z wyraźnie miękkim, nieco kobiecym odbiorem na części skór. Nie jest jednak banalnie słodki ani jednostajnie korzenny. Potrafi przejść od skojarzenia z ciepłym, mlecznym ciasteczkiem do jaśminowej miękkości, pudrowego drewna albo czystej, świeżej bazy. Właśnie ta zmienność jest jego największą atrakcją, ale też powodem, dla którego próbka przed zakupem ma tu więcej sensu niż szybki zakup w ciemno.

W skrócie

Cecha Ocena
Marka Carner Barcelona
Typ Woda perfumowana
Płeć Uniseks; odbiór często miękki i kobiecy
Rodzina zapachowa Kwiatowo-orientalna
Premiera / perfumer Dwa tysiące trzynasty rok / Sonia Constant
Trwałość Dobra, choć na części skór zapach szybko cichnie
Projekcja Dobra, od umiarkowanej do wyraźnej
Najlepszy sezon Jesień i zima
Pora dnia Przede wszystkim dzień, także spokojny wieczór
Stosunek jakości do ceny Rozsądny, szczególnie przy obniżonej cenie; próbka nadal wskazana

Pierwsze wrażenie

Otwarcie zaczyna się od kontrastu. Kardamon i szafran nadają mu ciepło, czarny pieprz dodaje ostrości, a mięta rozjaśnia całość chłodniejszym, aromatycznym ruchem. Mięta nie musi zamieniać zapachu w prostą świeżość, pieprz nie drapie, a kardamon pozostaje elegancki i lekki. Efekt jest korzenny, ale nie ciężki; świeży, lecz nie pozbawiony kremowego podłoża.

W pierwszych chwilach może pojawić się wrażenie ciepłego mleka, korzennego ciasteczka albo miękkiej waniliowej masy, choć te skojarzenia nie oznaczają dodatkowych nut poza piramidą. Cynamon i gałka muszkatołowa tworzą z przyprawami otwarcia obraz bardziej spożywczy niż klasycznie orientalny, a kolendra pomaga utrzymać w nim aromatyczną, lekko zieloną krawędź. To otwarcie pełne kontrolowanych kontrastów: słodka miękkość spotyka się tu z chłodem mięty i suchszym akcentem pieprzu.

Od otwarcia do bazy

W sercu cynamon cejloński i gałka muszkatołowa indonezyjska rozwijają korzenny temat, ale nie budują ostrego, suchego bukietu. Kolendra porządkuje przejście, a indyjski jaśmin wprowadza kwiatową kremowość. Właśnie wtedy Rima XI może nagle zmienić kierunek: początkowe skojarzenie z waniliowym ciastkiem ustępuje miejsca miękkiej, jasnej florystyce. Jaśmin nie wymazuje przypraw ani wanilii, tylko ustawia je w tle i sprawia, że całość staje się bardziej pudrowa.

Baza jest cieplejsza i gładsza. Wanilia madagaskarska daje delikatną słodycz, benzoes dodaje balsamicznego zaokrąglenia, a bursztyn podbija ciepło bez konieczności budowania ciężkiej, lepkiej chmury. Australijskie drzewo sandałowe oraz cedr wirginijski tworzą miękką, drewnianą konstrukcję. Piżmo oczyszcza wykończenie i może przesunąć je w stronę jasnej, czystej skóry. Na niektórych skórach przyprawy zostają długo, na innych baza staje się przede wszystkim drzewna, pudrowa i piżmowa.

To kompozycja wielowarstwowa, a nie liniowa. Jej kolejne etapy potrafią zmieniać proporcje tak mocno, że ten sam zapach bywa odbierany jako korzenno-deserowy, kremowo-kwiatowy albo świeżo-drzewny. Przejście od otwarcia do bazy nie polega na prostym wygaszaniu nut: najpierw słodycz i przyprawy prowadzą całość, potem do głosu dochodzi jaśmin, a na końcu zostaje gładsze drewno, wanilia, benzoes, bursztyn i piżmo.

Piramida zapachowa

Nuty głowy

pierwsze wrażenie

Trwałość i ślad

Trwałość i projekcja wypadają dobrze, ale nie należy czytać tej oceny jako obietnicy potężnego ogona. Najbardziej typowy jest umiarkowany ślad: zapach jest obecny i wyczuwalny z bliska, a na części skór potrafi utrzymać się przez znaczną część dnia. Zdarza się jednak, że po kilku godzinach zostaje głównie przy skórze. Na ubraniu może utrzymać się wyraźniej niż na skórze, co ma znaczenie przy słabszej projekcji.

W praktyce warto zacząć od kilku psiknięć na skórę i jedno dołożyć na tkaninę, jeśli zależy Ci na spokojnie wyczuwalnej bazie. Rima XI dobrze pasuje do biura właśnie wtedy, gdy nie próbuje się z niej zrobić dużej, wieczorowej chmury. Przy aplikacji na ubranie zachowaj ostrożność na jasnych i delikatnych materiałach, a przed zakupem pełnej butelki sprawdź, czy Twoja skóra nie skraca przejścia do cichego piżma i drewna.

Kiedy to nosić

  • Do biura, gdy potrzebny jest zapach korzenny, miękki i obecny bez agresywnej projekcji.
  • Na jesienny dzień, kiedy kardamon, cynamon, wanilia i drzewo sandałowe mogą wybrzmieć pełniej.
  • Zimą, do wełnianych ubrań i spokojnych wnętrz, gdzie kremowe oraz balsamiczne tony nie giną od razu.
  • Na zwykły dzień poza domem, jeśli zamiast jednej oczywistej nuty wolisz kompozycję przechodzącą od przypraw do jaśminu i drewna.
  • Na kameralne spotkanie, kiedy bardziej liczy się miękka aura blisko skóry niż daleki, donośny ślad.
  • Nie wybieraj go w ciemno, jeśli szukasz bezdyskusyjnie mocnego, wyłącznie męskiego albo stale słodko-korzennego zapachu.

Gdy jedna butelka pachnie inaczej niż druga

Rima XI ma wyjątkowo ważne zastrzeżenie zakupowe: doświadczenie może zależeć od partii, źródła butelki albo konkretnego egzemplarza. Pojawia się różnica między mniejszą butelką kupioną bezpośrednio od marki a później zamówioną pełną butelką. Ta druga nie musi pachnieć źle, ale może wydać się innym zapachem. W opisach takich odsłon zamiast kremowych przypraw i wanilii pojawia się świeży, wodny, jasny kierunek, czasem kojarzony z męskim zapachem po goleniu.

Nie jest to powód, by uznać każdą promocyjną butelkę za błędną, ale jest powód, by nie traktować Rima XI jak produktu całkowicie przewidywalnego. Jedna partia może mocniej pokazać drewno, inna przyprawy, a jeszcze inna miękką, świeżą stronę. To odróżnia ją od prostego zapachu, którego charakter da się ocenić po jednym krótkim teście. Warto też pamiętać, że w obrębie marki Carner Barcelona Tardes pojawia się jako punkt odniesienia dla trwałości, ale nie zmienia to głównego wniosku: Rima XI trzeba sprawdzić w konkretnej wersji, którą zamierzasz kupić.

Co zachwyca, a co rozczarowuje

Najmocniejszą stroną jest sposób, w jaki przyprawy przechodzą w kremową miękkość bez całkowitego znikania. Kardamon, cynamon i gałka muszkatołowa potrafią dać przytulne, niemal jadalne skojarzenie, lecz jaśmin, drewno i piżmo odsuwają kompozycję od prostego deseru. Dobrze działa także czyste, pudrowe wykończenie: nawet gdy wanilia i benzoes ocieplają bazę, całość może pozostać lekka.

Rozczarowanie przychodzi przede wszystkim wtedy, gdy zapach szybko staje się skórny albo na danej skórze traci przyprawowy charakter. Zdarza się też, że po efektownym otwarciu baza wydaje się zbyt zwyczajna, mydlana lub pozbawiona wyraźnego punktu ciężkości. Dla jednych to dyskretna elegancja, dla innych zbyt mało osobowości. Bursztyn może dodatkowo wydać się zbyt mocny, jeśli szukasz wyłącznie suchego drewna i świeżości.

Komu pasuje, a komu nie

Rima XI pasuje osobie, która lubi zapachy zmieniające kierunek i nie potrzebuje jednej, łatwej do nazwania dominanty. Dobrze odnajdzie się tu ktoś, kto ceni kardamon z cynamonem, ale chce, by przyprawy zostały złagodzone przez wanilię, jaśmin, drzewo sandałowe i piżmo. To propozycja dla miłośnika miękkiego orientu, pudrowych baz i nietypowych przejść między słodyczą a czystym drewnem.

W życiu codziennym sprawdzi się u osoby pracującej w biurze albo wybierającej zapach na spokojne wyjścia, szczególnie jesienią i zimą. Jego dzienny profil nie wyklucza wieczoru, ale raczej kameralnego niż głośnego. Uniseksowa etykieta jest uzasadniona, choć miękkość, wanilia i jaśmin mogą przesunąć odbiór w stronę kobiecą.

Odradzić go można komuś, kto oczekuje stałej projekcji, mocnego śladu i gwarancji identycznego efektu z każdej butelki. Nie będzie też dobrym wyborem dla osoby szukającej wyłącznie ostrego pieprzu, wyłącznie słodkiej wanilii albo prostego, świeżego zapachu. Rima XI wymaga zgody na zmianę charakteru po aplikacji.

Pachną podobnie

Zanim kupisz

Najpierw przetestuj Rima XI na własnej skórze, a jeśli to możliwe, porównaj próbkę z butelką z tego samego źródła, z którego planujesz zakup. Ten zapach potrafi pokazać bardzo różne oblicza: od korzennego, kremowego otwarcia po świeższą, bardziej wodną wersję.

Cena jest raczej rozsądna niż jednoznacznie okazyjna, a obniżona cena może poprawić bilans zakupu. Nie powinna jednak zastąpić testu. Jeśli na Twojej skórze kompozycja szybko przechodzi w cichy zapach, trwałość może osłabić poczucie wartości, nawet gdy samo otwarcie bardzo Ci odpowiada. Przed zakupem sprawdź też, czy bardziej pociąga Cię przyprawowo-waniliowy profil, czy spokojna drzewno-piżmowa baza.

Werdykt

Rima XI to wielowarstwowa woda perfumowana o miękkim charakterze: zaczyna od kardamonu, szafranu, czarnego pieprzu i mięty, przez jaśmin oraz przyprawy prowadzi do wanilii, drewna, bursztynu i piżma. Najlepiej wypada wtedy, gdy szukasz zapachu spokojnego, ale nie banalnego.

Warto dać jej szansę, jeśli odpowiada Ci zmienność, kremowa korzenność i dyskretny ślad. Próbka jest tu rozsądnym pierwszym krokiem, bo różnice między butelkami i skórami potrafią zmienić odbiór bardziej niż sama lista nut.

Notino

Najtańsza oferta

Notino

266.30

Kup w Notino

Historia cen
Carner Barcelona Rima XI Woda perfumowana unisex 50 ml

Najtaniej
266.30
Notino
idź do sklepu