Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Nicolai Patchouli Intense
Woda perfumowana unisex 100 ml
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Nicolai Patchouli Intense spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- ↓0.3%
- 7 dni
- ↓6.8%
- 30 dni
- ↑2.2%
- 3 mies
- ↓46.6%
- 6 mies
- ↑15.0%
- 1 rok
- ↓23.4%
Śledź zmiany cen produktu Nicolai Patchouli Intense w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Nicolai Patchouli Intense
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
6 ofert dla Nicolai Patchouli Intense EDP 100 ml; ceny od 393.65 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Nicolai Patchouli Intense.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Nicolai Patchouli Intense
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Nicolai Patchouli Intense to woda perfumowana o orientalno-drzewnym charakterze, w której paczula ma być ważnym punktem konstrukcji, ale nie zostaje sama na scenie. Zielone geranium, lawenda i pomarańcza otwierają kompozycję jasno, po czym dołączają cynamon cejloński i róża. Całość kończy się ciepłą bazą z drzewa sandałowego, bursztynu i wanilii.
To zapach uniseksowy, choć jego sucha, zielona i klasycznie aromatyczna strona lekko przechyla odbiór w męskim kierunku. Jest wyrazisty, trwały i daleki od bezpiecznego zakupu w ciemno. Najlepiej działa w chłodzie, gdy ostra paczula, przyprawy i balsamiczne tło rozwijają się bez pośpiechu.
W skrócie
| Cecha | Wniosek |
|---|---|
| Marka | Nicolai |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Uniseks, z lekkim przechyłem w stronę męskiego odbioru |
| Rodzina zapachowa | Orientalno-drzewna |
| Premiera / perfumer | Rok dwa tysiące dziewiąty; Patricia de Nicolai |
| Trwałość | Doskonała; baza utrzymuje się od rana do wieczora i dłużej |
| Projekcja | Bardzo dobra, chwilami wymagająca ostrożnej aplikacji |
| Najlepszy sezon | Jesień, zima i wiosna |
| Pora dnia | Dzień i noc, z lekkim przechyłem ku wieczorowi |
| Stosunek jakości do ceny | Do obrony, choć cena nie zawsze jest jego mocnym argumentem |
Pierwsze wrażenie
Pierwsze minuty są jasne, zielone i ostre. Geranium wnosi zielono-metaliczny, lekko różany ton, lawenda dokłada aromatyczną suchość, a pomarańcza rozświetla całość cytrusowym impulsem. Od początku czuć napięcie między czystością lawendy a bardziej gorzkim, ziemistym kierunkiem paczuli. Choć w piramidzie paczula należy do serca, na skórze zgłasza się niemal natychmiast i potrafi wyjść przed pozostałe składniki.
Otwarcie może zostać odebrane jako klasycznie fryzjerskie: aromatyczne, lekko mydlane, suche i z charakterystyczną kwaskową krawędzią. Na jednej skórze ta krawędź przypomina czysty, zielony płyn, na innej skręca w stronę wilgotnej ziemi, starego lekarstwa albo ostrego środka czyszczącego. Jeśli szukasz miękkiego wejścia z dyskretną paczulą w tle, ten początek może wydać się zbyt głośny.
Co przychodzi po pierwszych minutach
W sercu paczula staje się pełniejsza i bardziej wielowymiarowa. Ma w sobie zieloną gorycz, suchość, ziołową ostrość i lekko dymny, drewniany cień. Nie zachowuje się jak prosty, ziemisty akord odcięty od reszty kompozycji. Geranium i lawenda powtarzają jej zielone oraz aromatyczne cechy, dzięki czemu paczula wzmacnia ich wytrawność, a one nie pozwalają jej opaść w ciężką masę. Róża dodaje miękkiego, kwiatowego kontrapunktu, ale nie odbiera całości surowego charakteru.
Cynamon cejloński jest raczej przyprawowym światłem niż słodkim dodatkiem. Wraz z różą łagodzi kanciastość paczuli, lecz nie zmienia jej w kompozycję deserową. Zapach przypomina tu tradycyjne fougère o ziemistym szkielecie: aromatyczne, lekko mydlane i klasyczne, ale z ciepłem, które dopiero narasta. Dla jednych będzie to elegancka surowość, dla innych zbyt sucha stylistyka.
Baza nie odcina paczuli, tylko obudowuje ją spokojniejszymi materiałami. Drzewo sandałowe wygładza suche krawędzie, bursztyn wnosi balsamiczne ciepło, a wanilia pojawia się jako delikatne zaokrąglenie, nie jako dominująca słodycz. Z czasem kompozycja staje się cieplejsza i kremowo-drzewna, ale jej zielony rdzeń nadal pozostaje czytelny. Rozwój jest więc wielowarstwowy: otwarcie jest jasne i aromatyczne, środek gorzki oraz ziołowy, a baza cieplejsza i bardziej miękka. Paczula nie znika w bazie; właśnie ona spina wszystkie etapy.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuNuty bazy
fundament i trwałośćObecność i trwałość
To kompozycja o doskonałej trwałości i bardzo dobrej projekcji. Po aplikacji nie znika przy skórze; buduje wyraźną aurę, która może być obecna długo po tym, jak pierwsze cytrusowe wrażenie ustąpi miejsca paczuli i bazie. Na tkaninach zostaje szczególnie uparcie. Baza potrafi towarzyszyć przez cały dzień, a jej ciepły, drzewny ślad nie wymaga ciągłego odświeżania.
Najrozsądniejsza jest oszczędna aplikacja i odrobina cierpliwości przed dokładaniem kolejnej warstwy. Nie warto od razu wzmacniać zapachu na ubraniu ani kierować go w stronę osób siedzących tuż obok. W małym biurze, zamkniętym samochodzie albo niewielkim pokoju intensywność szybko przestaje być atutem. Lepiej pozwolić kompozycji pracować na skórze i zwiększać obecność dopiero wtedy, gdy otoczenie oraz temperatura dają jej odpowiedni dystans.
Kiedy to nosić
- Na chłodny jesienny dzień, gdy zielona paczula i lawenda mogą wybrzmieć bez dusznej ciężkości.
- Na zimowy wieczór, kiedy drzewo sandałowe, bursztyn i wanilia tworzą cieplejszą, bardziej otulającą bazę.
- Na formalne spotkanie, jeśli otoczenie jest przestronne, a wyrazista klasyczna stylistyka pasuje do stroju.
- Na wieczorne wyjście, gdy zależy Ci na zapachu o zdecydowanej obecności, aromatycznej suchości i długim śladzie.
- Na wiosenny dzień z chłodniejszą temperaturą, zamiast w pełnym słońcu i upale.
- Nie do biura, długiej jazdy w zamkniętym samochodzie ani bliskiego kontaktu, jeśli nie masz pewności, jak mocno kompozycja rozwinie się na skórze.
Paczula w nazwie, ale nie paczula solo
Najważniejsza rzecz do ustalenia przed zakupem dotyczy samej obietnicy nazwy. Patchouli Intense nie jest demonstracją jednej nuty podaną bez tła. Paczula pozostaje osią, lecz jej zielona gorycz i dymna suchość są stale podbijane przez geranium, lawendę, różę oraz aromatyczną stronę konstrukcji. W bazie dochodzą drzewo sandałowe, bursztyn i wanilia. Dlatego jedna aplikacja może wydać się przede wszystkim paczulowa, a inna bardziej klasycznie fougère, drzewna albo balsamiczna.
Porównanie do Tom Ford Beau De Jour nasuwa się jako wskazówka dla osoby, która lubi starszą, prywatną wersję tamtej kompozycji. Patchouli Intense może zainteresować właśnie takiego odbiorcę, ale nie idzie w równie słodką stronę. Nie należy jednak traktować go jako prostego zamiennika ani jako czystej paczuli. Jego charakter buduje relacja między paczulą, aromatycznymi kwiatami, przyprawą i ciepłą bazą; jeśli oczekiwana jest pojedyncza, surowa nuta, nazwa może obiecać zbyt mało całej reszty.
Największe zalety i realne wady
Najmocniejszym punktem jest jakość samego połączenia. Paczula ma wyraźny, suchy i ziołowy kręgosłup, ale nie wycina lawendy ani geranium. Pomarańcza dodaje otwarciu światła, róża wprowadza miękkość, a drzewo sandałowe z bursztynem i wanilią prowadzi kompozycję ku cieplejszemu końcowi. Dzięki temu zapach może być jednocześnie świeży, zielony, przyprawowy i drzewny.
Realnym problemem jest właśnie skala tej obecności. Sucha ostrość może przejść w wrażenie mydła, środków czystości albo zbyt gorzkiej ziemistości. Czasem przeszkadza także klasyczny, lekko staroświecki sznyt. Nie każdy odbierze paczulę jako szlachetną i głęboką; na niektórych skórach będzie ona zbyt kanciasta, a przy nadmiernej aplikacji nawet trudna do usunięcia. To nie jest zapach do biura ani kompozycja, którą warto kupować wyłącznie na podstawie nazwy.
Do kogo to trafi
To propozycja dla osoby, która lubi paczulę zieloną, suchą i ziołową, a nie tylko słodkie lub gładko czekoladowe interpretacje. Spodoba się także komuś, kto szuka klasycznej aromatycznej konstrukcji z wyraźną lawendą, geranium i przyprawowym sercem. Nie trzeba nosić jej wyłącznie w męskim stylu, ale jej kanciasta elegancja i tradycyjny sznyt będą naturalnie rezonować z takim sposobem ubierania.
W codziennym życiu najlepiej sprawdzi się wtedy, gdy można zachować własną przestrzeń. Jesień, zima i chłodniejsza wiosna pozwalają wykorzystać zarówno jasne otwarcie, jak i długo utrzymującą się bazę. Wieczorne spotkanie, formalna okazja albo spokojny spacer dają mu więcej miejsca niż zatłoczone stanowisko pracy. To może być zapach charakterystyczny dla właściciela, ale wymaga świadomej aplikacji i akceptacji tego, że nie pozostanie niezauważony.
Odradzić go należy komuś, kto chce delikatnego zapachu, łatwego wyboru na każdą sytuację albo czystej paczuli bez kwiatów, przypraw i drewna. Ostrożność jest wskazana także przy niechęci do aromatów kojarzących się z mydłem, wilgotną ziemią, ostrą zielenią lub dawnym stylem fryzjerskim. Jeśli zapach ma być bezpieczny dla otoczenia i niewymagający testu, ten kandydat nie spełni zadania. Test przed zakupem jest obowiązkowy.
Pachną podobnie
- Nicolai Incense Oud — dla podobnie ciemnego, drzewnego i balsamicznego kierunku w ramach marki Nicolai.
- Memo Oriental Leather — dla osoby szukającej gęstszej, orientalnej atmosfery i wyrazistej obecności.
- Nicolai Patchouli Sublime — naturalny następny krok, jeśli najważniejszy jest paczulowy rdzeń kompozycji.
- The Woods Collection Moonlight — dla podobnego zainteresowania ciepłym, drzewnym i wieczorowym nastrojem.
- Gerini Imperial Patchouli — dla poszukujących kolejnego zapachu z paczulą na pierwszym planie.
Zanim kupisz
Najpierw sprawdź go na skórze, nie tylko na papierku. Otwarcie jest jasne, ale szybko pokazuje zieloną gorycz paczuli i ostrą, aromatyczną krawędź. To właśnie tutaj mogą pojawić się skojarzenia z mydłem, wilgotną ziemią albo środkami czystości, podczas gdy na innej skórze kompozycja pójdzie w stronę eleganckiego, klasycznego fougère. Warto poczekać na bazę, bo drzewo sandałowe, bursztyn i wanilia zmieniają jej ciężar.
Cena jest do zaakceptowania, jeśli szukasz konkretnej jakości i wiesz, że będziesz nosić tak wyrazisty styl. Nie jest to jednak zakup, którego sens da się obronić samą nazwą albo obietnicą paczuli. Próbka pozwala ocenić zarówno własną tolerancję na ostrość, jak i to, czy bardzo dobra projekcja nie będzie przeszkadzać w codziennym otoczeniu.
Werdykt
Nicolai Patchouli Intense to paczula wielowarstwowa: zielona, aromatyczna, przyprawowa i drzewna, z ciepłą bazą, która nie pozwala jej zniknąć. Jest dopracowana i bardzo trwała, ale nie udaje łagodnego zapachu do codziennego rozpylania bez namysłu.
Warto po nią sięgnąć, jeśli szukasz klasycznej, ostrej kompozycji o mocnym charakterze i lubisz, gdy zapach pozostaje obecny długo po aplikacji. Jeśli potrzebujesz miękkości, dyskrecji albo czystej paczuli bez dodatkowej konstrukcji, lepiej zacząć od próbki i nie kupować w ciemno.
Najtańsza oferta
E-glamour
Nicolai Patchouli Intense: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Nicolai Patchouli Intense (woda perfumowana unisex) kosztuje od 368,00 zł za 30 ml — najtaniej w sklepie Makeup. Porównujemy oferty z 7 sklepów w 2 pojemnościach. Najmniej za mililitr zapłacisz w pojemności 100 ml: 393,65 zł za 100 ml.
Jak zmieniała się cena Nicolai Patchouli Intense 100 ml?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 8 lutego 2025.
- Najniższa cena w historii: 333,00 zł (E-glamour, 26 kwietnia 2026).
- Najwyższa cena: 1 069,00 zł (13 sierpnia 2025).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 378,58 zł.
- Typowa cena (mediana z 620 dni): 514,39 zł.
- Obecna cena 393,65 zł obowiązuje od 22 października 2026.
- Cena zmieniła się 52 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Nicolai Patchouli Intense w poszczególnych pojemnościach?
2 pojemności
Gdzie kupić Nicolai Patchouli Intense 100 ml?
6 sklepów
- E-glamour — 393,65 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 405,60 zł.
- Elnino-parfum — 404,00 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 415,95 zł.
- Empik(your-fragrance) — 487,58 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Sobelia — 740,99 zł za 100 ml, dostawa 23,00 zł, razem 763,99 zł.
- Pachnidelko — 1 024,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Empik(pachnidelko) — 1 146,88 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →