Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Lancome La Vie Est Belle L'Elixir
Woda perfumowana dla kobiet 100 ml
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Lancome La Vie Est Belle L'Elixir spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- 0%
- 30 dni
- ↑4.0%
- 3 mies
- ↑4.0%
- 6 mies
- 0%
- 1 rok
- ↓1.2%
Śledź zmiany cen produktu Lancome La Vie Est Belle L'Elixir w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Lancome La Vie Est Belle L'Elixir
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
43 oferty dla Lancome La Vie Est Belle L'Elixir EDP 100 ml; ceny od 407.20 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Lancome La Vie Est Belle L'Elixir.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Lancome La Vie Est Belle L'Elixir
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Lancome La Vie Est Belle L'Elixir to flanker, który nie stara się być subtelny — od pierwszego psiku wiadomo, że priorytetem jest słodycz, i to puszczona na pełny regulator. Owocowo-kwiatowy gourmand z 2024 roku robi wyraźny ukłon w stronę malinowego cukierka, okraszony fiołkiem i aksamitną bazą, i właśnie to polaryzuje: jedni widzą w tym urok, inni granicę tolerancji.
Niżej znajdziesz pełny rozkład: jak kompozycja się otwiera, jak ewoluuje w kierunku lepszej bazy niż sugeruje otwarcie, i komu ten zapach naprawdę służy — a komu raczej nie.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Lancome |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Dla kobiet |
| Rodzina zapachowa | Kwiatowy gourmand owocowy |
| Premiera | 2024 |
| Perfumer | Antoine Maisondieu, Christophe Raynaud |
| Trwałość | Trzyma się skóry przez większość dnia |
| Projekcja | Wyczuwalna dla osób w pobliżu, nie zalewa pomieszczenia |
| Najlepszy sezon | Wiosna, jesień i zima — działa najlepiej bez letniego upału |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie jest jednoznaczne: wybija się malina — soczysta, syropowata, z lekko kwaśnym trzeźwiącym uderzeniem bergamotki kalabryjskiej. Do tego dochodzi alkoholowy akcent likieru, który przez chwilę nadaje kompozycji coś w rodzaju musującego koktajlu owocowego. Pierwsze minuty mogą zaskoczyć tych, którzy spodziewali się stonowanego elegancika z linii La Vie Est Belle — to wejście jest wyraźne i bezpośrednie.
Pod tą słodko-owocową warstwą już od początku rysuje się obecność fiołkowa — delikatna, ale wyraźna, i to ona będzie miała do powiedzenia najwięcej w sercu. Ktoś nastawiony na lekkie, powietrzne florale znajdzie się w zaskakującym towarzystwie.
Rozwój na skórze
Po kilkudziesięciu minutach malina lekko odpuszcza, a na plan pierwszy wysuwa się liść fiołka — i tu kompozycja robi coś nieoczekiwanego: fiołek nie jest delikatny ani pudrowy, lecz miękki i lekko cukierkowy, z wyraźną kwiatową gęstością. Towarzysząca mu róża pozostaje w tle, dodaje lekkiej świeżości floralu, ale nie przejmuje kontroli. To faza, w której zapach traci część owocowego rozmachu i nabiera bardziej zwartego, kobiecego charakteru.
Baza to najmocniejszy argument dla tych, którzy przetrwają otwarcie z rezerwą. Masło kakaowe siada ciepło i kremowo na skórze, drzewo cedrowe lekko porządkuje słodycz, a skórzany akord — jeden z kontrowersyjniejszych elementów — dodaje gęstości. Na niektórych skórach ta skóra integruje się płynnie z kremową bazą, na innych wychodzi ostrzej, z nutą plastiku lub gumy. Chemia skóry ma tu spore znaczenie i decyduje, czy drydown wypada zmysłowo, czy chaotycznie.
Zapach sygnowany przez Antoine'a Maisondieu i Christophe'a Raynauda, stworzony dla domu Givaudan w 2024 roku, trafia do kategorii Floral Fruity Gourmand i kontynuuje główny motyw linii — ale przesunięty wyraźnie w stronę intensywności. Linearna struktura z wyraźną malinową dominantą przez pierwszą godzinę to zamierzona decyzja: to nie jest zapach, który co kwadrans zaskakuje nową warstwą.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuNuty bazy
fundament i trwałośćCharakter i obecność
Trwałość jest solidna — zapach trzyma się skóry przez większą część dnia, psik rano można jeszcze wyczuć późnym popołudniem. Projekcja jest wyczuwalna w bezpośrednim otoczeniu: ktoś siedzący obok cię wyłapie kompozycję, ale w przewietrzonej przestrzeni nie dominuje całego pokoju. Intensywność jest realna, szczególnie we wczesnej fazie.
Praktyczna uwaga: wystarczą dwa psiknięcia, latem należy uważać — ciepło wzmaga słodkość i może przejść w przytłaczający. Najlepiej aplikować na tętnice nadgarstka lub szyję. W zimnych miesiącach zapach otwiera się pełniej i spokojniej.
Kiedy to nosić
- Jesienna randka w knajpce z czerwonym winem — ciepło i słodycz grają z nastrojem
- Wieczór w kinie albo na wernisażu, gdzie bliskość ludzi nie jest problemem
- Zimowe spotkania ze znajomymi w zamkniętej przestrzeni — w domu, na kolacji
- Wiosenna przerwa w pracy, gdy powietrze jeszcze chłodne — zapach otwiera się ciekawiej
- Jako zapach "na wyjście" w piątek wieczór — wyraźna obecność bez nadmiernego krzyku
- Unikaj w upalny sierpień — słodycz i skóra w upale mogą być przesadą
Komu pasuje, a komu nie
Ten zapach trafia do kogoś, kto świadomie szuka słodkiej obecności — nie floralu w tle, lecz kompozycji, która od razu robi wrażenie na otoczeniu. Profil nabywcy to ktoś, kto lubi gourmandowe zapachy i nie ucieka przed fiołkową wyrazistością. Miłośniczka linii La Vie Est Belle, która chce intensywniejszej wersji DNA marki, znajdzie tu dokładnie to.
Pasuje do garderob z innymi słodkimi lub ciepłymi zapachami — wanilią, patchouli, ciepłymi orientalami. Sprawdzi się przy stylizacjach wieczorowych lub weekendowych, gdzie zapach ma być częścią całości. Osoby noszące go do biura powinny brać pod uwagę, że projekcja jest wyczuwalna — nie jest to subtelny zapach na open space.
Komu nie pasuje: osobom, które uważają, że perfumy damskie powinny być floralnie eleganckie i nienarzucające się. Ci, którzy nie lubią słodkich gourmandów ani wyraźnej kompozycji fiołkowej, będą zmęczeni już po kilku minutach — nadmierna słodycz to realny punkt krytyki, szczególnie gdy fiołek i likier robią się zbyt jednostronne. Skóry z tendencją do "wzmacniania" chemii zapachu powinny sprawdzić na próbce, czy skórzany akord nie wystrzeluje w niepożądanym kierunku.
Werdykt
La Vie Est Belle L'Elixir to wybór dla kogoś, kto szuka wyrazistej, słodko-fiołkowej kompozycji z charakterem i nie czuje potrzeby przepraszania za jej intensywność. Nie jest to zapach dla wszystkich — i dobrze o tym wie. Baza jest autentycznym atutem, otwarcie wymaga akceptacji słodkiej dominanty.
Jeśli gourmandowa słodycz cię przyciąga, a nie przeraża — warto sprawdzić na skórze przed zakupem. Jeśli szukasz czegoś powietrznego i cichego, idź dalej.
Najtańsza oferta
Parfumdreams
Lancome La Vie Est Belle L'Elixir: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Lancome La Vie Est Belle L'Elixir (woda perfumowana dla kobiet) kosztuje od 60,01 zł za 10 ml — najtaniej w sklepie Perfumeriajulia (ES). Porównujemy oferty z 45 sklepów w 9 pojemnościach. Najmniej za mililitr zapłacisz w pojemności 100 ml refill: 338,00 zł za 100 ml.
Jak zmieniała się cena Lancome La Vie Est Belle L'Elixir 100 ml?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 8 lutego 2025.
- Najniższa cena w historii: 324,56 zł (Notino, 23 marca 2025).
- Najwyższa cena: 451,80 zł (26 maja 2025).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 391,50 zł.
- Typowa cena (mediana z 620 dni): 400,88 zł.
- Obecna cena 407,20 zł obowiązuje od 14 października 2026.
- Cena zmieniła się 9 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Lancome La Vie Est Belle L'Elixir w poszczególnych pojemnościach?
11 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 10 ml | 60,01 zł Perfumeriajulia (ES) | 600,10 zł | 4 |
| 30 ml | 221,52 zł Parfumdreams | 738,40 zł | 21 |
| 50 ml | 313,00 zł iZapachy | 626,00 zł | 34 |
| 100 ml | 407,20 zł Parfumdreams | 407,20 zł | 35 |
| 100 ml refill | 338,00 zł Parfumdreams | 338,00 zł najmniej za ml | 19 |
| 100 ml tester | 385,00 zł Zapachnisci | 385,00 zł | 1 |
| 50 ml EDP + 10 ml EDP | 414,90 zł Ezebra | — | 2 |
| 50 ml EDP + 50 ml mleczko + 2 ml tusz | 331,24 zł Perfumeriajulia (ES) | — | 4 |
| 100 ml EDP + 30 ml EDP | 555,00 zł Notino | — | 1 |
| 4 ml | brak w sklepach | — | 0 |
| 50 ml tester | brak w sklepach | — | 0 |
Gdzie kupić Lancome La Vie Est Belle L'Elixir 100 ml?
35 sklepów
- Parfumdreams — 407,20 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- iZapachy — 409,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Elnino-parfum — 415,00 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 426,95 zł.
- E-glamour — 415,70 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 427,65 zł.
- Perfumeriajulia (ES) — 436,85 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- MojeZapachy — 439,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Marciano — 425,00 zł za 100 ml, dostawa 15,00 zł, razem 440,00 zł.
- Tagomago — 441,99 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Perfumeria.pl — 443,15 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Allegro(izapachypl) — 448,00 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 457,99 zł.
- Brasty — 448,23 zł za 100 ml, dostawa 12,00 zł, razem 460,23 zł.
- Empik(mojezapachy) — 469,73 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Empik(Empik) — 470,99 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Perfumy.pl — 480,53 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Pachnidelko — 482,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Smyk — 484,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Makeup — 485,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Zapachnisci — 471,18 zł za 100 ml, dostawa 15,00 zł, razem 486,18 zł.
- PerfumesClub — 487,46 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Empik(morele-net) — 500,08 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Fragisse — 492,00 zł za 100 ml, dostawa 11,00 zł, razem 503,00 zł.
- Allegro(pachnij_pl) — 494,73 zł za 100 ml, dostawa 10,49 zł, razem 505,22 zł.
- Notino — 497,50 zł za 100 ml, dostawa 8,90 zł, razem 506,40 zł.
- Flaconi — 509,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Allegro(Lemur_24) — 499,84 zł za 100 ml, dostawa 10,49 zł, razem 510,33 zł.
- Allegro(pachnidelko-pl) — 531,19 zł za 100 ml, dostawa 10,49 zł, razem 541,68 zł.
- Allegro(Allegro) — 544,64 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 554,63 zł.
- Aelia — 561,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Empik(tagomago) — 565,99 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Empik(your-fragrance) — 570,12 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Lyko — 585,20 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Superpharm — 595,99 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Lookfantastic — 750,75 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Sephora — 799,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
- Douglas — 805,00 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →