Knize Ten Woda toaletowa dla mężczyzn

Knize Ten

Woda toaletowa dla mężczyzn 30 ml

Najlepsza cena
Damy znać mailem, gdy cena spadnie
Dodaj do kolekcji

Masz już konto? Zaloguj się

Historia cen

Śledź zmiany cen produktu Knize Ten w czasie.

Obszar ceny
Najniższa cena
Użyj strzałek do nawigacji

Jak pachnie?

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

Kompozycja zapachowa Knize Ten

Znajdź podobne perfumy

Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.

Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.

Główne akordy

skórzany drzewny ciepły korzenny aromatyczny pudrowy cytrusowy świeży korzenny kwiatowy zwierzęcy dymny

Piramida zapachowa

Nuty głowy pierwsze wrażenie

Geranium
Geranium
Rozmaryn
Rozmaryn
Bergamotka
Bergamotka
Pomarańcza
Pomarańcza
Petitgrain
Petitgrain
Cytryna Amalfi
Cytryna Amalfi

Nuty serca dusza zapachu

Goździk (kwiat)
Goździk (kwiat)
Paczula
Paczula
Drzewo sandałowe
Drzewo sandałowe
Korzeń irysa
Korzeń irysa
Nalewka różana
Nalewka różana
Cedr wirginijski
Cedr wirginijski
Cynamon
Cynamon
Kwiat pomarańczy
Kwiat pomarańczy

Nuty bazy fundament i trwałość

Skóra
Skóra
Kastoreum
Kastoreum
Mech dębowy
Mech dębowy
Bursztyn
Bursztyn
Piżmo
Piżmo
Wanilia
Wanilia
Twój wybór
Trwałość
Projekcja
Najlepsza pora roku Jesień/Zima

Najlepsze oferty

Zgłoś błąd lub sugestię dla tego produktu

1 archiwalna oferta; ostatnie ceny od 173.79 zł.

Ten produkt jest aktualnie niedostępny

Poniżej znajdziesz sklepy, w których produkt był wcześniej dostępny — warto do nich zajrzeć, bo oferta może wrócić.

Podobne zapachy
  • Douglas
    1.Douglas

    Knize Woda toaletowa 30 ml

    5.79 zł/ml
    173.79 z dostawą: 186.78 zł
    Idź do sklepu
    Opinie o sklepie

Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 13.08.2026.

Opinie użytkowników

Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Knize Ten.

0 opinii

Brak opinii dla tego produktu

Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.

Dodaj swoją opinię

Twoja recenzja pomoże innym w wyborze idealnego zapachu.

Klikając przycisk, akceptujesz regulamin. Twoja opinia zostanie sprawdzona przez moderatora.

Dziękujemy za opinię!

Twoja recenzja została przesłana do moderacji. Powinna pojawić się na stronie w ciągu 24 godzin.

Recenzja Knize Ten

Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.

Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.

Knize Ten Woda toaletowa dla mężczyzn

Knize Ten to woda toaletowa, która buduje swoją obecność wokół skóry, drewna i ciepłych przypraw, ale nie zaczyna od ciężkiej, ciemnej bazy. Otwarcie jest cytrusowo-aromatyczne: rozmaryn, bergamotka, pomarańcza, petitgrain i cytryna amalfi rozjaśniają geranium, po czym kompozycja szybko nabiera bardziej pudrowego i zwierzęcego charakteru.

To zapach dla osoby, która chce nosić klasykę z wyraźnym konturem, a nie dyskretne tło. Męska etykieta pasuje do jego suchego, skórzanego kierunku, choć miękkie kwiaty, bursztyn, wanilia i pudrowe wykończenie sprawiają, że kompozycja ma także stronę androgyniczną. Największa ostrożność jest potrzebna przy zakupie aktualnego flakonu: różne doświadczenia z nowszymi wersjami potrafią prowadzić do zupełnie innych wniosków.

W skrócie

Cecha Ocena
Marka Knize
Typ Woda toaletowa
Płeć Dla mężczyzn, choć odbiór może być androgyniczny
Rodzina zapachowa Skórzana
Premiera / Perfumer Lata dwudzieste ubiegłego wieku; Vincent Roubert i Francois Coty
Trwałość Od poranka do wieczora
Projekcja Wyraźna, z czasem bliższa skórze
Najlepszy sezon Jesień i zima
Pora dnia Dzień i wieczór, z lekkim wskazaniem na wieczór
Kupno w ciemno Ryzykowne; najlepiej zacząć od próbki

Pierwsze wrażenie

Pierwszy kontakt jest jaśniejszy, niż sugerowałaby sama skórzana rodzina. Geranium, rozmaryn, bergamotka, pomarańcza, petitgrain i cytryna amalfi tworzą otwarcie o dwóch twarzach: z jednej strony świeże i lekko iskrzące, z drugiej podszyte suchą, lekko paliwową szorstkością. Cytrusy nie układają się tu w prostą, sportową świeżość. Zamiast tego podnoszą aromatyczną warstwę i sprawiają, że skóra od początku ma bardziej wyrazisty, niemal techniczny kontur.

Geranium pozostaje ważnym łącznikiem między górą a dalszym rozwojem. Może nadać otwarciu zielony, kwiatowy ton, ale może też sprawić wrażenie, jakby świeżość została przykryta pudrem. Na jednej skórze pojawia się skojarzenie z delikatnym benzynowym muśnięciem, na innej otwarcie idzie w stronę czystej, iskrzącej ściany. W obu przypadkach skórzana baza prowadzi całość, nawet jeśli na początku nie jest jeszcze dosłowna.

Co przychodzi po pierwszych minutach

W sercu cytrusowe podniesienie ustępuje miejsca gęstszej mieszance kwiatowo-korzennej. Goździk (kwiat) wnosi cierpkość i pikantność, paczula dokłada ziemistą suchość, a drzewo sandałowe wygładza przejście do bazy. Korzeń irysa i nalewka różana kierują kompozycję w stronę pudru, ale nie robią z niej miękkiego bukietu. Całość nadal ma suchą krawędź, a kwiatowość jest raczej szorstka niż romantyczna.

Kwiat pomarańczy rozjaśnia tę środkową fazę, podczas gdy cedr wirginijski i cynamon wzmacniają wrażenie starej, korzennej elegancji. Cynamon nie zamienia zapachu w deser, bo jego ciepło jest równoważone przez paczulę, cedr i skórę. Właśnie dlatego Knize Ten potrafi być jednocześnie słodkawy, kwiatowy, pudrowy i surowy. Te kierunki nie pojawiają się jako osobne sceny; nakładają się na siebie i prowadzą do zwartego, klasycznego środka.

Rozwój jest bardziej linearny, niż sugeruje długa lista nut. Zmienia się proporcja akcentów — cytrusy słabną, kwiaty i przyprawy gęstnieją, a baza staje się ciemniejsza — lecz zasadnicza tożsamość pozostaje widoczna od początku. To wciąż skórzano-drzewny zapach z pudrowym, aromatycznym obramowaniem, a nie kompozycja, która całkowicie zmienia temat po wyschnięciu.

Piramida zapachowa

Trwałość i ślad

Knize Ten ma trwałość, która uzasadnia aplikację rano z myślą o całym dniu. Z czasem kompozycja nie znika nagle, tylko przechodzi z wyraźnego, aromatycznego śladu w bardziej przyklejoną do skóry warstwę. Projekcja jest mocna, lecz nie musi wypełniać całego pomieszczenia: zapach pracuje wokół noszącego, a po wyschnięciu staje się spokojniejszy i bardziej pudrowy.

W praktyce warto zacząć od oszczędnej aplikacji na skórę, szczególnie w małym biurze albo w ciepłym wnętrzu. Dobrze sprawdzą się szyja i klatka piersiowa, a odrobina na ubraniu może podtrzymać skórzano-drzewny ślad. Nie ma potrzeby dokładać kolejnej warstwy po krótkim czasie. Jeśli otwarcie wydaje się ostre, lepiej pozwolić mu się ułożyć, niż próbować przykryć je większą ilością zapachu.

Kiedy to nosić

  • Na jesienny dzień, gdy cytrusowo-aromatyczne otwarcie może wybrzmieć bez konkurencji upału, a skóra i bursztyn mają przestrzeń do rozwinięcia.
  • Na zimowy wieczór, kiedy ciepło przypraw, wanilii i drzewa sandałowego tworzy wyraźny, formalny obrys.
  • Do klasycznego stroju i sytuacji, w której zapach ma być częścią wizerunku, a nie neutralnym dodatkiem.
  • Na spokojne spotkanie po pracy, jeśli szukasz kompozycji z charakterem, ale nie chcesz słodkiej, deserowej miękkości.
  • Na dzień w większym pomieszczeniu, gdy dobra projekcja może pracować wokół skóry bez ciągłego odświeżania.
  • Nie wybieraj go na ślepo do sportu, upału ani wtedy, gdy oczekujesz lekkiej, łatwej świeżości; jego skóra, puder i akord zwierzęcy mogą szybko zdominować taki scenariusz.

Czy to ten sam zapach w każdym flakonie?

W przypadku Knize Ten zakup nie kończy się na decyzji, czy lubisz skórę. Ważne jest także to, jaką wersję uda się znaleźć. Starszy odbiór kompozycji łączy bergamotkę i geranium z ciepłym bursztynem, kastoreum oraz bogatą, słodkawą skórą. W takim ujęciu baza jest głęboka, pudrowa i lekko zwierzęca, a całość zachowuje równowagę między surowością a miękkim ciepłem.

Nowsze doświadczenia potrafią być znacznie ostrzejsze. Zamiast bursztynowego spoiwa może wybić się wrażenie paliwowe, olejowe albo chemiczne; zamiast czytelnej skóry pojawia się sam puder, nieokreślone piżmo lub geranium, które maskuje skórzany kierunek. Bywa też, że całość odbierana jest jako lżejsza i mniej zwierzęca, niż sugerowałaby reputacja tego zapachu. Największe ryzyko to rozjazd wersji, nie sama intensywność nut.

Nie da się na tej podstawie rozstrzygnąć, czy każda różnica wynika z reformulacji, wieku płynu, partii, czy indywidualnej skóry. Da się jednak wyciągnąć praktyczny wniosek: próbka z aktualnego źródła mówi więcej niż wspomnienie o starszym flakonie. Jeśli szukasz ciepłej, skórzano-bursztynowej głębi, sprawdź, czy właśnie ten egzemplarz ją pokazuje. Jeśli trafisz na ostrzejszy, paliwowy profil, nie zakładaj, że po wyschnięciu automatycznie zmieni się w miękką klasykę.

Największe zalety i realne wady

Najmocniejszą stroną jest charakter. Knize Ten nie rozmywa skóry w bezpiecznej świeżości ani nie przykrywa jej samą słodyczą. Geranium, paczula, kastoreum, mech dębowy i piżmo tworzą kontur, który można odczytać jako elegancki, surowy, pudrowy albo lekko brudny. Drzewo sandałowe, bursztyn i wanilia pilnują, żeby ta ostrość nie stała się wyłącznie agresywna. Nie jest zapachem do tła — nawet przy spokojniejszej projekcji zachowuje własny głos.

Przeszkadza przede wszystkim polaryzujący odbiór. Ten sam zwierzęcy i paliwowy kierunek może wyglądać jak wyrafinowana skóra albo jak nuta kojarząca się z przemysłowym środkiem czyszczącym. Pudrowe kwiaty dla jednej skóry będą szlachetne, dla innej zbyt mydlane. Kompozycja potrafi też wydać się staroświecka i mało uniwersalna, zwłaszcza jeśli oczekujesz nowoczesnej gładkości.

Warto docenić także stosunek jakości do ceny, ale z zastrzeżeniem dostępności. Przy rozsądnej cenie otrzymujesz mocny, rozpoznawalny profil i trwałość, których nie trzeba sztucznie wzmacniać. Gdy trafia się drogi albo trudny do znalezienia flakon, łatwiej zacząć kwestionować zakup, szczególnie jeśli nowsza wersja nie pokazuje ciepłej bazy.

Do kogo to trafi

To wybór dla osoby, która lubi perfumy z wyraźną fakturą: skórą, pudrem, drewnem i akordem zwierzęcym, zamiast samej czystości. Nie trzeba szukać ekstremalnej agresji, ale trzeba tolerować to, że kompozycja od początku stawia własne warunki. Najlepiej odnajdzie się ktoś zainteresowany klasycznym, męskim stylem z nieco bardziej złożonym wnętrzem.

W życiu codziennym Knize Ten pasuje do uporządkowanego ubioru, chłodnej pogody i sytuacji, w której zapach może zostać zauważony. Może pełnić funkcję charakterystycznego podpisu, bo nie próbuje dopasować się do każdej okazji. Jednocześnie androgyniczna miękkość kwiatów, bursztynu i wanilii zostawia przestrzeń dla osoby, która nie potrzebuje zapachu jednoznacznie surowego.

Odradzić go należy komuś, kto chce kupić bez sprawdzania, nie toleruje pudru, skojarzeń paliwowych albo zwierzęcej szorstkości. Ostrożność jest wskazana także wtedy, gdy oczekujesz identycznego doświadczenia na podstawie dawnych opisów. W tym przypadku próbka nie jest formalnością, tylko sposobem na sprawdzenie, czy konkretny flakon prowadzi w stronę skóry, czy w stronę ostrego, suchego otwarcia.

Pachną podobnie

  • Xerjoff Homme — najbliższy punkt odniesienia dla skórzano-drzewnego, klasycznie męskiego kierunku.
  • Caron Pour Un Homme De Caron — propozycja dla szukających podobnie klasycznej, aromatycznej elegancji.
  • Azzaro Pour Homme — dalszy trop dla osób zainteresowanych wyraźnym, męskim charakterem zamiast neutralnej świeżości.
  • Dior Eau Sauvage — kierunek do sprawdzenia, jeśli pociąga Cię klasyczna strona cytrusowo-aromatycznej kompozycji.
  • Caron Yatagan — kolejna opcja z obszaru mocniejszej, tradycyjnie męskiej ekspresji.

Zanim kupisz

Najpierw sprawdź aktualną próbkę na własnej skórze i daj jej czas na wyschnięcie. Otwarcie może być iskrzące, zielone albo lekko paliwowe, a później przejść w puder, kwiatową skórę i ciepłe drewno. Nie oceniaj go po pierwszym wrażeniu, ale też nie zakładaj, że każda wersja rozwinie się w ten sam sposób.

Drugą kwestią jest cena. Kompozycja ma argumenty po swojej stronie: trwałość, wyrazisty ślad i charakter, który nie przypomina anonimowej świeżości. Jeśli jednak flakon jest trudny do znalezienia albo kosztuje wyraźnie więcej, próbka staje się jeszcze ważniejsza. Warto kupować konkretny współczesny egzemplarz, a nie wyobrażenie o dawnym Knize Ten.

Werdykt

Knize Ten to skórzana, pudrowa i aromatyczna klasyka o mocnym charakterze. Potrafi połączyć cytrusowe otwarcie z kwiatową szorstkością, ciepłym drewnem i zwierzęcą bazą, zachowując dobrą trwałość oraz wyraźny, lecz kontrolowany ślad.

To ciekawy wybór dla entuzjasty klasycznych zapachów, ale nie bezpieczny zakup w ciemno. Najpierw sprawdź aktualną wersję, bo różnica między ciepłą skórą z bursztynem a ostrym, paliwowym pudrem może całkowicie zmienić werdykt.

Douglas

Najtańsza oferta

Douglas

173.79

Kup w Douglas

Historia cen
Knize Ten Woda toaletowa dla mężczyzn 30 ml

Najtaniej
173.79
Douglas
idź do sklepu