Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Francesca Bianchi Tyger Tyger
Perfumy unisex 100 ml
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Francesca Bianchi Tyger Tyger spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- 0%
- 30 dni
- 0%
- 3 mies
- ↓39.3%
- 6 mies
- ↓11.9%
Śledź zmiany cen produktu Francesca Bianchi Tyger Tyger w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Francesca Bianchi Tyger Tyger
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty bazy fundament i trwałość
Najlepsze oferty
3 oferty dla perfum Francesca Bianchi Tyger Tyger 100 ml; ceny od 510.00 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Francesca Bianchi Tyger Tyger.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Francesca Bianchi Tyger Tyger
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Francesca Bianchi Tyger Tyger to kompozycja, która nie stara się być grzeczna. Słodka jak dżem brzoskwiniowy i mroczna jak stara skóra — to dwa bieguny, które w tej orientalnej strukturze współistnieją z precyzją trudną do zignorowania. Tyger Tyger, debiutujące w 2020 roku, nosi podpis samej Franceski Bianchi i od razu sygnalizuje, że dom ten gra we własnej lidze.
Poniżej znajdziesz dokładny rozkład: jak zapach się otwiera, kiedy uderza jego właściwy ciężar, dla kogo to jest — i komu szczerze odradzamy.
W skrócie
| Cecha | Wartość |
|---|---|
| Marka | Francesca Bianchi |
| Typ | Perfumy |
| Płeć | Unisex |
| Rodzina zapachowa | Orientalny drzewno-skórzany z owocowym sercem |
| Premiera / Perfumer | 2020 / Francesca Bianchi |
| Trwałość | Jeden psiknięcie rano starcza na cały dzień i wieczór |
| Projekcja | Ludzie obok ciebie ją wyczują, ale nie zalewa pomieszczenia |
| Najlepszy sezon | Jesień i zima, gdy chłód zagęszcza ciepłe, ciemne nuty |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie Tyger Tyger nie jest spektakularne — ale jest gęste. Na skórze nie pojawia się klasyczny, ostry top note, który by wszystko poprzedzał. Zamiast tego kompozycja od razu buduje swoją właściwą masę: ciemna słodycz miodu, lekka mączność heliotropu i pod tym wszystkim coś przypominającego stary blat ze skóry. Brzoskwinia wchodzi szybciej niż się spodziewasz — nie jako owoc z supermarketu, lecz jako domowy dżem gotowany w metalowym garnku, ciemniejszy i bardziej wypiekany.
To otwarcie może zdezorientować — spodziewasz się czegoś wyraźnego, a dostajesz całość od razu. Białe kwiaty zaznaczają się delikatnie w tle, raczej jako faktura niż solista. Jednocześnie rysuje się pod tym skórzana podszewka i pierwsza zapowiedź oud — na tym etapie stonowanego, ziemistego, bez arabskiej dominacji.
Rozwój na skórze
Po kilkunastu minutach kompozycja stabilizuje się w fazie serca, a środek ciężkości wyraźnie przesuwa się w dół. Miód i brzoskwinia nie zanikają — osiadają na skórze jak polewa, która wsiąka w drewno, zamiast się evaporować. Heliotrop dokłada pudrową, lekko słodkawą warstwę, która balansuje owocową syropowatość.
Baza to właściwy charakter tej kompozycji. Drzewo sandałowe wnosi kremową, balsamiczną gładkość. Oud jest umiarkowany — ziemisty i roślinny, nie dymny ani przytłaczający — integruje się z mechem dębowym i paczulą w ciemne, organiczne dno. Skóra jako nuta pojawia się subtelnie: nie animalicznie agresywna, lecz bliska, jakby zapach był zbyt dobrze dopasowany do skóry. Efekt drydownu to ciepła, żywiczna baza z dżemowo-skórzanym akcentem powyżej.
Francesca Bianchi sklasyfikowała Tyger Tyger jako orientalny drzewny unisex — i to trafna etykieta: kompozycja jest zbyt organiczna i zbyt skórzana, żeby wpaść w typowy owocowy słodycz, ale za blisko ziemi, żeby być neutralnie drzewna. Inspiracją stał się wiersz Williama Blake'a o tygrysie — i ta sprzeczność między pięknem a grozą jest w zapachu wyczuwalna jako kontrast między słodkim otwarciem a dymno-skórzaną bazą.
Piramida zapachowa
Nuty bazy
fundament i trwałośćCharakter i obecność
Tyger Tyger trzyma się skóry przez cały dzień i zostaje wyczuwalne wieczorem — to jeden z tych zapachów, gdzie psik rano daje realny ślad po 10-12 godzinach. Projekcja nie jest imponująca przestrzennie: zapach nie otwiera się przed tobą, lecz tworzy gęstą aurę w bliskim zasięgu. Ktoś siedzący obok cię wyczuje go wyraźnie; sala konferencyjna nie poczuje nic.
Wystarczą dwa psiknięcia — maksymalnie trzy. Zapach dobrze reaguje na ciepłe punkty pulsu (nadgarstki, szyja), gdzie miód i brzoskwinia nabierają głębszego, bardziej wypiekanego charakteru. Unikaj naszprycowania kurtki — ciepło ciała jest tu kluczem, a na materiale kompozycja może się spłaszczać.
Kiedy to nosić
- Jesienny wieczór w mieszkaniu — kolacja we dwoje, gdy zapach nie musi grać do galerii
- Zimowe wyjście na miasto w piątek, w lokalu gdzie nie ma klimatyzacji na full
- Randka przy słabym świetle — Tyger Tyger działa najlepiej w bliskim kontakcie
- Pokazy sztuki, galerie, wernisaże — zapach o wyraźnym artystycznym charakterze
- Wolna sobota z kawą i książką, gdy chcesz czegoś wyraźnego bez okazji
- Unikaj w ciepłe dni powyżej dwudziestu kilku stopni — słodycz miodu i brzoskwini robi się duszna i może nabrać kwaśnego odcienia
Komu pasuje, a komu nie
Tyger Tyger jest dla kogoś, kto z orientalnymi, ciężkimi zapachami czuje się jak w domu — kto nie szuka powszechnej akceptacji, lecz konkretnego wrażenia. Kompozycja jest wyraźnie artystyczna, ma gęstość i nieprzewidywalność, które mogą być atutem albo przeszkodą. Ktoś, kto z nudą reaguje na lekkie kwiatowe wody czy świeże cytrusy, znajdzie tu coś na miarę.
Pasuje do stylu ubierania z wyraźnym charakterem — warstwy, naturalne materiały, ciemne kolory. Dobrze współgra z wieczorną garderobą, ale też sprawdza się w nieformalnych, kameralnych sytuacjach. Osoby znające twórczość Franceski Bianchi rozpoznają tu charakterystyczny beeswax i skórzany akord znany z innych jej kompozycji — Tyger Tyger to wariant z brzoskwinią zamiast ambry, nieco mniej zwierzęcy niż siostryczne zapachy z linii.
Komu nie pasuje — temu, kto nie lubi słodkich, gęstych kompozycji. Miód i brzoskwinia polaryzują mocno: część ludzi czuje tu coś decadentowego i pięknego, inni wychodzą z poczuciem przesytu po kilku minutach. To nie jest zapach bezpieczny ani łatwy — con "not for blind buy" jest tu szczerym ostrzeżeniem. Jeśli pudrowe, zwierzęce albo mocno owocowe kompozycje zazwyczaj ci nie leżą, najpierw daj sobie szansę z próbką.
Werdykt
Tyger Tyger to przykład niszy, która nie szuka kompromisu. Miodowo-brzoskwiniowa słodycz zakorzeniona w skórzanej, drzewnej bazie działa jak kontrast zamiast jako spójny obrazek — i właśnie to jest tutaj zamierzone. Dla tych, którzy lubią złożone orientalne zapachy z charakterem, to może być jeden z bardziej satysfakcjonujących zakupów w tej kategorii cenowej. Dla reszty — próbka przed decyzją to nie opcja, lecz konieczność.
Najtańsza oferta
Perfumeria-euforia
Francesca Bianchi Tyger Tyger: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Francesca Bianchi Tyger Tyger (perfumy unisex) kosztuje od 399,99 zł za 30 ml — najtaniej w sklepie Rossmann. Porównujemy oferty z 8 sklepów w 2 pojemnościach. Najmniej za mililitr zapłacisz w pojemności 100 ml: 510,00 zł za 100 ml.
Jak zmieniała się cena Francesca Bianchi Tyger Tyger 100 ml?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 26 listopada 2025.
- Najniższa cena w historii: 510,00 zł (Perfumeria-euforia, 22 października 2026).
- Najwyższa cena: 1 067,14 zł (4 lipca 2026).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 510,00 zł.
- Typowa cena (mediana z 331 dni): 579,00 zł.
- Obecna cena 510,00 zł obowiązuje od 20 sierpnia 2026.
- Cena zmieniła się 8 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Francesca Bianchi Tyger Tyger w poszczególnych pojemnościach?
3 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 30 ml | 399,99 zł Rossmann | 1 333,30 zł | 7 |
| 100 ml | 510,00 zł Perfumeria-euforia | 510,00 zł najmniej za ml | 3 |
| 100 ml tester | brak w sklepach | — | 0 |
Gdzie kupić Francesca Bianchi Tyger Tyger 100 ml?
3 sklepy
- Perfumeria-euforia — 510,00 zł za 100 ml, dostawa 11,50 zł, razem 521,50 zł.
- Notino — 589,00 zł za 100 ml, dostawa 8,90 zł, razem 597,90 zł.
- Rafinad (EN-CZ) — 1 086,66 zł za 100 ml, z darmową dostawą.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →