Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Boucheron Oud De Carthage
Woda perfumowana unisex 125 ml
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Boucheron Oud De Carthage spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- 0%
- 30 dni
- ↓4.6%
- 3 mies
- ↑9.3%
- 6 mies
- ↑7.0%
- 1 rok
- ↑2.4%
Śledź zmiany cen produktu Boucheron Oud De Carthage w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Boucheron Oud De Carthage
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Najlepsze oferty
13 ofert dla Boucheron Oud De Carthage EDP 125 ml; ceny od 342.00 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Boucheron Oud De Carthage.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Boucheron Oud De Carthage
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Boucheron Oud de Carthage to kompozycja, która robi coś nieoczywistego z oudem — zamiast wystawiać go na pierwszym planie jak eksponat, chowa go głębiej i otacza miodem, kadzidłem oraz ciemną, zwierzęcą skórą. Efekt jest orientalny, gęsty i wyraźnie ciepły, a przy tym pozbawiony tego ostrożnego „bezpiecznego" charakteru, którym część zachodnich oud-ów grzeszy.
Dominique Ropion stworzył tu zapach z wyraźną tezą: oud jako fundament nastroju, nie jako centralny pokaz egzotyki. Inspiracją są kupieckie szlaki przechodzące przez antyczną Kartaginę — i ta historia jest wyczuwalna w samym zapachu, nawet jeśli znasz ją tylko z opisu na flakonie.
W skrócie
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Marka | Boucheron |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Unisex |
| Rodzina zapachowa | Orientalny drzewno-skórzany z akcentem miodowym |
| Premiera | 2017 |
| Perfumer | Dominique Ropion |
| Trwałość | Trzyma się skóry przez większość dnia, wyczujesz ją późnym wieczorem |
| Projekcja | Ludzie obok ciebie ją wyczują, choć nie zalewa pomieszczenia |
| Najlepszy sezon | Jesień i zima, w chłodniejsze dni |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie jest wyraźne i trochę szorstkie — kadzidło i miód wchodzą razem, przy czym miód nie jest tu słodki w deserowy sposób, raczej surowy, lekko woskowy. Przez pierwszych kilka minut wyczuwalne jest coś w rodzaju świeżo struganego drewna z delikatną szorstkością — to oud zaznacza swoją obecność, zanim jeszcze ustąpi miejsca cieplejszym nutom.
Już w tym otwarciu widać dokąd zmierza kompozycja: nie w stronę lekkości, lecz głębi. Kadzidło buduje dymiący fundament, miód nadaje mu zapraszający charakter, i razem zapowiadają serce, które będzie jeszcze bogatsze niż to, czym zostałeś przywitany.
Rozwój na skórze
Po kwadransie, może dwudziestu minutach, otwarcie zaczyna tracić tę surową krawędź i do głosu dochodzi fasolka tonka i labdanum — tutaj kompozycja nabiera kremowego, balsamicznego wymiaru. Labdanum wnosi ciemną, żywiczną słodycz, tonka uzupełnia ją miękkością, a razem tworzą serce, które jest gęste bez bycia dusznym.
Baza z oudem i skórą dochodzi stopniowo, i tu zapach robi coś ciekawego — oud spleciony z miodem i żywicą labdanum tworzy efekt zbliżony do gorzkiej czekolady, ciemnej i bogatej, nie cukierkowej. Skóra w bazie jest suedowa, nie ostrożna ani zimna — lekko zwierzęca, co dodaje całości wyrazistego charakteru, ale nie przekracza granicy przyzwoitości.
Dominique Ropion, twórca takich kompozycji jak Portrait of a Lady czy Carnal Flower, zastosował tu podejście typowe dla swojego stylu: złożoność ukryta pod pozorną prostotą. Sześć nut, z których każda pełni konkretną funkcję, a całość brzmi jak jeden ciągły akord, nie jak wyliczanka składników.
Piramida zapachowa
Nuty serca
dusza zapachuCharakter i obecność
Psik rano daje ci wyczuwalny ślad przez zdecydowaną większość dnia — godzinami skóra oddaje ciepłe, żywiczne echa bazy, nawet gdy otwarcie dawno już opadło. Projekcja jest wyraźna, ale nie agresywna: ktoś siedzący obok wyczuje zapach, ale nie zostanie nim nakryty.
Dwa psiknięcia w zupełności wystarczą. Przy zimniejszej pogodzie ciepło ciała ładnie otwiera kompozycję, dzięki czemu baza wychodzi pełniej. W ciepłych pomieszczeniach, szczególnie gdy temperatura rośnie, słodycz może się nasilić — warto zachować ostrożność z dawkowaniem.
Kiedy to nosić
- Kolacja w piątek wieczór, przy dobrej lampce wina w klimatyzowanej restauracji
- Jesienne i zimowe spotkania biznesowe, gdzie zależy ci na tym, żeby zostawić wrażenie — nie przekrzyczeć sali
- Data w teatrze lub na wieczornym spacerze, kiedy chłód powietrza podkreśla ciepłotę kompozycji
- Długie weekendowe wyjście w zimowym płaszczu, kiedy zapach może grać przez cały dzień bez uzupełniania
- Wieczorna kolacja rodzinna podczas świąt — wystarczająco elegancki, żeby nie wypaść banalnie
- Unikaj noszenia w silnym upale lub w bardzo małych, zamkniętych przestrzeniach — słodycz bazy staje się tam przytłaczająca
Komu pasuje, a komu nie
Oud de Carthage trafi do kogoś, kto chce orientalnej głębi bez konieczności wchodzenia w pełnoprawny, surowy oud w stylu bliskowschodnim. To zapach dla osób, które cenią złożoność i ciepło, ale niekoniecznie szukają prowokacji czy awangardy — tu wszystko jest wyważone, zadbane i eleganckie bez ostentacji.
W codziennym życiu sprawdzi się u kogoś, kto ubiera się w ciemniejsze, warstwowe stylizacje jesienią i zimą, kto ma już w kolekcji kilka zapachów i szuka czegoś, co gra wolniej niż typowe świeże lub kwiatowe kompozycje. Pasuje do biura o ile środowisko pracy jest wyrozumiałe na zapachy — jest na tyle wyrazisty, że w mniej tolerancyjnym otoczeniu wrażenie, jakie zostawia, może podzielić kolegów.
Ten zapach rozczaruje kogoś, kto szuka prawdziwego, surowego oudu w stylu tradycyjnych arabskich kompozycji — oud jest tu oswojony, skierowany w stronę zachodniego gustu i pełni raczej funkcję barwnika niż solisty. Dzieli też odbiorców, jeśli chodzi o słodycz: ci, którzy syropowych zapachów nie lubią, mogą uznać bazę za zbyt miodową. To nie jest ślepe kupno dla każdego — warto przetestować na skórze, bo chemia ciała wyraźnie zmienia bilans słodyczy.
Werdykt
Boucheron Oud de Carthage to orientalny zapach zaprojektowany tak, żeby mieć zasięg: elegancki na tyle, by pasować do formalnych okoliczności, wystarczająco ciepły i złożony, żeby nie zginąć przy zimowym wieczorze. Dominique Ropion zrobił z niego coś, co oud-skeptycy mogą polubić, a miłośnicy surowego oudu mogą uznać za zbyt ugrzeczniony. Jeśli szukasz wejścia w świat orientalnych kompozycji bez ryzyka szoku, to jest właśnie ten zapach — przemyślany, gęsty i wyrazisty, ale nigdy nie atakujący.
Najtańsza oferta
Allegro(Vintage-Perfumes)
Boucheron Oud De Carthage: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 22 października 2026. Boucheron Oud De Carthage (woda perfumowana unisex) kosztuje od 342,00 zł za 125 ml — najtaniej w sklepie Allegro(Vintage-Perfumes). Porównujemy oferty z 14 sklepów w 2 pojemnościach.
Jak zmieniała się cena Boucheron Oud De Carthage 125 ml?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 8 lutego 2025.
- Najniższa cena w historii: 288,00 zł (E-glamour, 31 maja 2026).
- Najwyższa cena: 389,85 zł (16 kwietnia 2025).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 317,23 zł.
- Typowa cena (mediana z 620 dni): 333,86 zł.
- Obecna cena 342,00 zł obowiązuje od 15 października 2026.
- Cena zmieniła się 23 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Boucheron Oud De Carthage w poszczególnych pojemnościach?
2 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 125 ml | 342,00 zł Allegro(Vintage-Perfumes) | 273,60 zł najmniej za ml | 13 |
| 125 ml tester | 360,00 zł Luxuryforless | 288,00 zł | 1 |
Gdzie kupić Boucheron Oud De Carthage 125 ml?
13 sklepów
- Allegro(Vintage-Perfumes) — 342,00 zł za 125 ml, dostawa 11,00 zł, razem 353,00 zł.
- Hebe — 378,84 zł za 125 ml, z darmową dostawą.
- E-glamour — 368,32 zł za 125 ml, dostawa 11,95 zł, razem 380,27 zł.
- Brasty — 368,34 zł za 125 ml, dostawa 12,00 zł, razem 380,34 zł.
- Elnino-parfum — 368,50 zł za 125 ml, dostawa 11,95 zł, razem 380,45 zł.
- Allegro(brawat.pl) — 386,75 zł za 125 ml, dostawa 12,00 zł, razem 398,75 zł.
- Rossmann — 449,99 zł za 125 ml, z darmową dostawą.
- Allegro(CUBE_ak) — 443,65 zł za 125 ml, dostawa 9,99 zł, razem 453,64 zł.
- Allegro(Your-Fragrance) — 444,65 zł za 125 ml, dostawa 9,99 zł, razem 454,64 zł.
- Empik(your-fragrance) — 456,03 zł za 125 ml, z darmową dostawą.
- Allegro(PerfumeriaSky) — 556,00 zł za 125 ml, dostawa 10,49 zł, razem 566,49 zł.
- Sobelia — 571,99 zł za 125 ml, dostawa 23,00 zł, razem 594,99 zł.
- Lyko — 825,00 zł za 125 ml, z darmową dostawą.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →