Aby oceniać perfumy, zaloguj się.
Zaloguj sięTwoja ocena Oddaj głos Bądź pierwszy/-a — jeszcze nikt nie ocenił
Al Haramain Dazzle Intense
Woda perfumowana unisex 100 ml
Zbieraj swoje flakony w jednym miejscu, dziel je na listy i śledź, ile dziś warta jest cała kolekcja.
Damy znać mailem, gdy Al Haramain Dazzle Intense spadnie do ceny, którą sam ustawisz. Za darmo, bez spamu — alert wyłączasz jednym kliknięciem.
Masz już konto? Zaloguj się
Wszystko w jednym miejscu
1 widok i od razu widzisz aktualne ceny, ceny historyczne oraz spadki cen dla wybranych produktów.
Elastyczna organizacja
Grupujesz produkty w elastyczne kategorie według własnych potrzeb.
Dziel się ze znajomymi
Udostępniasz swoje kolekcje znajomym na forach i w mediach społecznościowych.
Historia cen
Zmiana ceny
- 24 godz
- 0%
- 7 dni
- ↑7.8%
- 30 dni
- ↑16.4%
- 3 mies
- ↑7.0%
- 6 mies
- ↑8.8%
- 1 rok
- ↓3.8%
Śledź zmiany cen produktu Al Haramain Dazzle Intense w czasie.
Jak pachnie?
Kompozycja zapachowa Al Haramain Dazzle Intense
Znajdź podobne perfumy
Kliknij na nutę lub akord, aby zobaczyć perfumy z tym składnikiem. Włącz tryb wielokrotnego wyboru, aby połączyć kilka składników.
Zaznacz wybrane nuty i akordy, a następnie kliknij "Szukaj perfum" aby znaleźć zapachy o podobnym profilu.
Główne akordy
Piramida zapachowa
Nuty głowy pierwsze wrażenie
Nuty serca dusza zapachu
Najlepsze oferty
26 ofert dla Al Haramain Dazzle Intense EDP 100 ml; ceny od 98.99 zł.
Ceny aktualizowane codziennie. Ostatnia aktualizacja: 20.10.2026.
Opinie użytkowników
Poznaj opinie innych miłośników zapachów o Al Haramain Dazzle Intense.
Wystąpił błąd
Sukces
Brak opinii dla tego produktu
Twoja opinia może być niezwykle pomocna dla innych użytkowników. Podziel się swoimi wrażeniami i pomóż im podjąć decyzję o zakupie.
Recenzja Al Haramain Dazzle Intense
Subiektywna ocena, charakter zapachu i wskazówki kiedy go nosić.
Duża część recenzji powstaje na bazie osobistych doświadczeń. Niektóre opierają się wyłącznie na danych produktowych oraz opiniach użytkowników publikowanych w serwisach perfumowych, na forach i w mediach społecznościowych.
Al Haramain Dazzle Intense to propozycja, którą trudno zaszufladkować w jednej chwili — ciemna, sycąca, zbudowana wokół śliwki i pralin. Otwarcie zaskakuje żywiczną ostrością, która szybko ustępuje miejsca gęstej, niemal jadalnej słodyczy. To zapach, który stawia tezę i nie cofa się z niej do końca.
Przy pierwszym kontakcie ze skórą jedni poczują smakowitą obietnicę orientalnego gourmandu, inni — coś zbyt intensywnego, zbyt bezpośredniego. To perfumy, które nie szukają środka drogi i właśnie dlatego dla jednych stają się odkryciem, a dla innych — powodem do oddania flakoniku.
W skrócie
| Cecha | Opis |
|---|---|
| Marka | Al Haramain |
| Typ | Woda perfumowana |
| Płeć | Unisex |
| Rodzina zapachowa | kwiatowo-owocowy gourmand |
| Trwałość | trzyma się skóry przez większość dnia |
| Projekcja | wyczuwalny przez otoczenie, zajmuje przestrzeń przez pierwsze godziny |
| Najlepszy sezon | jesień i zima; dobre też wiosną w chłodniejsze dni |
Pierwsze wrażenie
Otwarcie nie jest łagodne. Elemi — żywiczny, lekko pieprzny — wchodzi razem z tangerynką i kwiatem pomarańczy i tworzy napiętą, wyrazistą mieszankę: coś cytrusowego, ale okrągłego, bez kwaskowości. Nie jest to owocowa świeżość — to raczej intensywny, ciepły start, który zapowiada, że tańszą drogą ten zapach nie pójdzie.
Pod tym otwarciem szybko daje się wyczuć ciemniejszą warstwę — śliwka pojawia się zanim jeszcze nuty głowy zdążą opaść. To nie jest delikatna śliwkowa nuta w tle; jest na pierwszym planie, wyraźna i sycąca. Kto spodziewał się czegoś lekkiego, niech się przygotuje: Dazzle Intense zaczyna dokładnie tak, jak obiecuje nazwa.
Rozwój na skórze
Po kwadransie, może dwudziestu minutach, zapach zmienia charakter. Elemi schodzi na dalszy plan, a serce kompozycji w całości bierze śliwka — soczysta, ciemna, z delikatnym wsparciem jaśminu i korzenia irysa, które nadają tej słodyczy odrobinę pudrowej głębi. Kwiaty nie dominują; to wyraźnie owocowa kompozycja, w której grają rolę tła, nie solistki.
Baza przynosi to, na co to otwarcie przygotowywało: pralina i wanilia tworzą gęsty, kremowy rdzeń, który paczula ciemni i lekko uszorstnia. Piżmo spaja całość w miękką, skórną powłokę. Na tym etapie zapach robi się intymniejszy — projekcja maleje, ale kompozycja staje się bogatsza i bardziej złożona niż w pierwszych minutach. Ciekawostką wartą uwagi: na niektórych skórach drydown z czasem zyskuje nutę kwaskowości — jakby coś w pralinowej słodyczy lekko skwasniało po kilku godzinach. To rzadkie, ale warto sprawdzić na własnej skórze przed decyzją zakupową.
Klasyfikacja jako gourmand jest trafna, choć Dazzle Intense balansuje na granicy — ma śliwkę zbyt wyrazistą i korzenny elemi zbyt mocny, żeby wpaść w kategorię prostych słodkich zapachów. To coś orientalnie gęstszego niż typowy gourmand z zachodnich półek.
Piramida zapachowa
Nuty głowy
pierwsze wrażenieNuty serca
dusza zapachuCharakter i obecność
Psik rano daje wyczuwalny ślad przez większą część dnia — trwałość jest naprawdę solidna i rzadko zawodzi. Projekcja w pierwszych godzinach jest wyraźna: ktoś siedzący obok wyczuje ten zapach bez trudu, szczególnie w zamkniętym pomieszczeniu. Nie jest to sillage typu "wchodzi przed tobą do pokoju", ale zdecydowanie nie jest też szeptem.
Dwa, trzy psiknięcia wystarczą. W ciepłym pomieszczeniu Dazzle Intense rozgrzewa się i gęstnieje — w upale staje się ciężki do zniesienia nawet dla tych, którzy go lubią. Najlepiej nakładać na skórę, nie na ubranie; paczula i wanilia rozwijają się inaczej na ciele niż na materiale.
Kiedy to nosić
- Wieczorne spotkanie w restauracji jesienią lub zimą, gdy chcesz być zauważony bez przesady
- Randka w chłodny piątkowy wieczór — sycąca słodycz działa na korzyść
- Praca biurowa w dobrze wentylowanym biurze w sezonie przejściowym — dwa psiknięcia, nie cztery
- Weekend w domu lub spacer w niskiej temperaturze, gdy zapach ma tylko towarzyszyć
- Wieczór przy muzyce lub filmie — to zapach do wewnątrz, nie do wysiłku fizycznego
- Unikaj w mocny upał — elemi i paczula w cieple robią się przytłaczające
Komu pasuje, a komu nie
Ten zapach trafi do kogoś, kto świadomie szuka orientalnego ciężaru — ciemnej śliwki, kremowej pralinowej bazy, czegoś co nie stara się być lekkie ani przezroczyste. Nie musi to być koneser niszowych arabskich domów; wystarczy, że dana osoba wie, czego chce: sycącego, wyrazistego podpisu zapachowego, który wieczorami zamienia się w coś intymnego.
W praktyce sprawdza się najlepiej jako propozycja na chłodniejsze miesiące — do płaszczy, grubszych tkanin, ciemniejszych stylizacji. Rewelacyjna wartość za cenę sprawia, że to kandydat do warstwy wieczorowej bez konieczności sięgania po wypełniacze z wyższej półki.
Komu raczej odradzić? Każdemu, kto ma wrażliwość na bardzo słodkie, żywiczne zapachy z orientalną bazą — tu nie ma ucieczki do chłodnej nuty, która by to rozładowała. Zdania są zresztą podzielone: część trafia na otwarcie z wyraźnym, ostrym tonem żywicy, który trudno przełknąć, i choć ta faza szybko mija, wejście bywa nieprzyjemne dla nieprzyzwyczajonych nozdrzy. Do tego warto mieć z tyłu głowy ryzyko kwaskowości w późnej bazie — nie jest powszechne, ale na niektórych skórach realnie się pojawia.
Werdykt
Al Haramain Dazzle Intense to sycący, ciemny gourmand zbudowany przede wszystkim wokół śliwki i pralinowej bazy — zapach dla tych, którzy lubią orientalną gęstość i nie boją się być w nim zauważeni. W chłodnej połowie roku trzyma się skóry przez wiele godzin, wypełnia przestrzeń i zostawia wyraźny ślad. Nie jest dla wszystkich i wie o tym. Kto szuka czegoś lekkiego albo neutralnego, niech poszuka gdzie indziej — tu lekkości nie ma i nie miało być.
Najtańsza oferta
Allegro(PerfumeriaOLISKO)
Al Haramain Dazzle Intense: ceny i dostępność
Ceny sprawdzone w sklepach 20 października 2026. Al Haramain Dazzle Intense (woda perfumowana unisex) kosztuje od 98,99 zł za 100 ml — najtaniej w sklepie Allegro(PerfumeriaOLISKO). Porównujemy oferty z 26 sklepów w pojemności 100 ml.
Jak zmieniała się cena Al Haramain Dazzle Intense 100 ml?
Najniższa cena dnia wśród sklepów, notowana od 8 lutego 2025.
- Najniższa cena w historii: 78,10 zł (Makeup, 12 października 2026).
- Najwyższa cena: 228,99 zł (23 marca 2025).
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 78,10 zł.
- Typowa cena (mediana z 618 dni): 99,99 zł.
- Obecna cena 98,99 zł obowiązuje od 15 października 2026.
- Cena zmieniła się 13 razy w ostatnich 90 dniach.
Ile kosztuje Al Haramain Dazzle Intense w poszczególnych pojemnościach?
2 pojemności
| Pojemność | Najniższa cena | Cena za 100 ml | Sklepy |
|---|---|---|---|
| 100 ml | 98,99 zł Allegro(PerfumeriaOLISKO) | 98,99 zł | 26 |
| 100 ml tester | brak w sklepach | — | 0 |
Gdzie kupić Al Haramain Dazzle Intense 100 ml?
26 sklepów
- Allegro(PerfumeriaOLISKO) — 98,99 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 108,98 zł.
- Perfumeria.pl — 107,95 zł za 100 ml, dostawa 8,99 zł, razem 116,94 zł.
- iZapachy — 109,86 zł za 100 ml, dostawa 10,00 zł, razem 119,86 zł.
- E-glamour — 107,93 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 119,88 zł.
- Elnino-parfum — 108,00 zł za 100 ml, dostawa 11,95 zł, razem 119,95 zł.
- Empik(Empik) — 113,99 zł za 100 ml, dostawa 6,99 zł, razem 120,98 zł.
- Tagomago — 107,95 zł za 100 ml, dostawa 13,89 zł, razem 121,84 zł.
- Zapachnisci — 107,95 zł za 100 ml, dostawa 15,00 zł, razem 122,95 zł.
- Smyk — 116,99 zł za 100 ml, dostawa 5,99 zł, razem 122,98 zł.
- Makeup — 116,00 zł za 100 ml, dostawa 11,90 zł, razem 127,90 zł.
- Empik(morele-net) — 118,99 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 129,98 zł.
- Fragisse — 119,00 zł za 100 ml, dostawa 11,00 zł, razem 130,00 zł.
- Allegro(CUBE_ak) — 122,90 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 132,89 zł.
- Superpharm — 126,99 zł za 100 ml, dostawa 8,99 zł, razem 135,98 zł.
- Empik(stylemania) — 125,25 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 136,24 zł.
- Rossmann — 129,99 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 139,98 zł.
- Allegro(Perfumeria-pl) — 133,64 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 143,63 zł.
- Allegro(tagomago) — 134,81 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 144,80 zł.
- Dolce — 131,00 zł za 100 ml, dostawa 15,00 zł, razem 146,00 zł.
- Empik(your-fragrance) — 135,75 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 146,74 zł.
- Brasty — 140,05 zł za 100 ml, dostawa 12,00 zł, razem 152,05 zł.
- Hebe — 142,11 zł za 100 ml, dostawa 9,99 zł, razem 152,10 zł.
- Empik(perfumeria-2find) — 145,00 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 155,99 zł.
- Empik(tagomago) — 147,99 zł za 100 ml, dostawa 10,99 zł, razem 158,98 zł.
- Douglas — 162,99 zł za 100 ml, dostawa 12,99 zł, razem 175,98 zł.
- Sobelia — 174,99 zł za 100 ml, dostawa 23,00 zł, razem 197,99 zł.
Dane pochodzą z ofert sklepów, które porównujemy, i z codziennych odczytów cen. Jak porównujemy ceny →